لزوم ارائه برنامه مدون براي افزايش اشتغال و تحرك اقتصادي بخش كشاورزي
1392/08/16

نماينده مردم هشترود وچاريماق در مجلس گفت: بايد برنامه مدوني از سوي دولت يازدهم، براي كاهش نرخ بيكاري ارائه تا با مديريت و حركت به سمت كشاورزي مكانيزه و صنعتي از ظرفيت نيروي انساني بهره مند شده و نرخ بيكاري را كاهش داد. 

مهندس غلامحسين شيري با اشاره به وجود جمعيت قابل توجه جوان در كشور، ارائه برنامه مدون از سوي دولت را براي كاهش نرخ بيكاري ضروري دانست و گفت: براي افزايش اشتغال وتحرك اقتصادي بايد ازظرفيت روستاهاي كشور بهره گرفت زيرا، افزايش توان توليدي دربخش كشاورزي روستاها نيازمند تحولي اساسي است.
وي با بيان اينكه توسعه روستاها عامل مهمي در افزايش اشتغال خواهد بود، ادامه داد: بايد شرايطي را ايجاد كرد كه مانند اوايل انقلاب، بخشي از جوانان، براي آباداني به روستاها هدايت و توجه داشت كه فقط با مديريت صحيح مي توان از وجود نيروي انساني داراي تحصيلات دانشگاهي و ظرفيت بالاي بخش كشاورزي استفاده بهينه نموده و به تبع آن نرخ بيكاري را كاهش داد و دراين راستا ضرورت دارد دربخش كشاورزي از تكنولوژي هاي جديد بهره برده و نبايد از توليد محصولات جديد مانند دانه هاي روغني و گياهان دارويي غفلت كرد.
مهندس شيري اضافه كرد: پيشنهاد به دولت اين است به مسائل مهمي مانند يكپارچه سازي اراضي، افزايش بهره وري و كشت صنعتي و مكانيزه توجه جدي مبذول داشته و با اين اقدامات زمينه كاهش نرخ بيكاري را فراهم سازد.
به گزارش روابط عمومي سازمان جهادكشاورزي استان آذربايجان شرقي، وي با تاكيد بر ايجاد نهضت اشتغال در كشور گفت: همانطور كه در اوايل انقلاب بسيج سازندگي رونق گرفت، درحال حاضر نيز بايد با يك اقدام جهادي زمينه را براي افزايش اشتغال فراهم و تشكيل ستادي در اين زمينه كه از رياست جمهوري و نهاد هاي ديگر عضو داشته باشد، براي كاهش نرخ بيكاري ضروري بنظر مي رسد.
نماينده مردم هشترود و چاريماق در مجلس نهم افزود: با مديريت و كاهش نرخ بيكاري و حركت در مسير خودكفايي مي توان در برابر تحريم دشمنان ايستادگي كرد و توصيه مهم اين است در بخش هايي كه لازم است، جوانان بايد وارد كار ميداني شده و به كار پشت ميز فكر نكنند. 


منبع : خبرگزاري موج

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal