آمادگي وزارت جهادكشاورزي براي هماهنگي سياست‌هاي امنيت غذايي
وزير جهاد كشاورزي گفت: آمادگي خود را براي تعامل و هماهنگي لازم ميان سياستهاي بخش هاي كشاورزي و غذايي، صنعتي و بهداشتي كشور به منظور ايجاد امنيت غذايي اعلام مي كنيم. محمود حجتي در همايش روز جهاني پايدار افزود: پايداري امنيت غذايي نيازمند پايداري توليد و توزيع مواد غذايي است و نوسانات توليد، حوادث، بيماري ها و جنگ، امنيت غذايي بشر را در دنيا تهديد كرده است.
1392/07/22
وي افزود: باتوجه به افزايش جمعيت جهان و پيامدهاي ناشي از تغييرات آب و هوايي و محصولات كشاورزي و توزيع نامتناسب غذا درجهان نگراني هايي درباره امنيت غذايي فراهم كرده است.

وزير جهاد كشاورزي با بيان اينكه امنيت غذايي مقوله اي است بسيار گسترده افزود: بخشهاي اقتصادي ، كشاورزي ، بازرگاني، صنعتي و بهداشت و درمان در اين مقوله قرار مي گيرند ولي بخش كشاورزي و توليدات آن بخش عمده اي در ايجاد امنيت غذايي پايدار ايفا مي كند.
حجتي افزود: توليد محصولات كشاورزي كافي و قابل رقابت با محصولات رقابتي در عين حفاظت از محيط زيست و توليد محصولات كشاورزي سالم الزاماتي است كه بايد در اين زمينه به آن توجه كنيم.
وي گفت: انجام دادن اين وظايف در بخش كشاورزي در گروي اقدامات و تلاش هاي مشتركي است كه بايد با مشاركت همه حلقه هاي درگير در اين عرصه انجام شود.
وزير جهاد كشاورزي افزود: حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي، آمايش توسعه صنايع تبديلي و تكميلي ، نگهداري محصولات كشاورزي و متناسب با الگوي توليد، گسترش ظرفيت ذخيره سازي محصولات كشاورزي و توجه به زنجيره محصولات كشاورزي از توليد به مصرف مهمترين اقدامات لازم در اين زمينه است.

منبع : خبرگزاري مهر
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal