تخصیص اعتبار 300 میلیارد تومانی از محل هدفمندی یارانه ها برای اجرای عملیات بیابان زدایی
1394/03/26
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از تخصیص اعتبار 300 میلیارد تومانی از محل هدفمندی یارانه ها برای اجرای عملیات بیابان زدایی در کشور خبر داد و گفت: با توجه به عنایت دولت به مسایل زیست محیطی 10 برابر بودجه عملیات بیابان زدایی سال گذشته، بودجه در نظر گرفته شده است.
 خداکرم جلالی روز سه شنبه در همایش روز جهانی مقابله با بیابان زایی، ابراز امیدواری کرد که با تلاش معاونت آبخیزداری و اداره کل بیابان و با اجرای به موقع و کارآمد پروژه های مرتبط بتوانیم کانون های بحران و ایجاد کننده گرد و غبار را کنترل کنیم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر صد درصد اقلیم ایران، اقلیم خشک است که 20 درصد آن را مناطق بیابانی تشکیل می دهد که از این میزان، 20 میلیون هکتار از مناطق بیابانی تحت فرسایش بادی قرار دارد.

به گفته وی، بیش از 7.5 میلیون هکتار را کانون های بحران تشکیل می دهند که نیاز ضروری است تا این کانون های بحران کنترل شوند.

وی افزود: در همین راستا سازمان جنگل ها طرح کنترل سه میلیون هکتار کانون بحران درجه یک، چهار میلیون هکتار عملیات آبخیزداری و سه میلیون هکتار عملیات بیابان زدایی را تهیه کرده که امیدواریم با عنایت دولت یازدهم نسبت به رفع مشکلات زیست محیطی این مورد نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: این سازمان در حفظ جنگل ها و کنترل کانون های بحران سابقه درخشانی داشته به طوری که در زمینه بیابان زدایی نیز در کشورهای منطقه بی نظیر عمل کرده لذا امیدواریم بتوانیم در تداوم این اقدامات عملیات باقی مانده سرزمین را در راستای تعادل سازی اکوسیستم ها به ثمر برسانیم.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا )
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
ghoran 95.doc فایل:
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal