دوازدهمين نمايشگاه بين المللي دام و طيورميزبان 400 شركت داخلي و خارجي
1392/08/18

دوازدهمين نمايشگاه بين المللي دام ، طيور، فرآوردهاي لبني و صنايع وابسته از 28 آبان ماه تا يكم آذرماه با حضور و مشاركت حدود 400 شركت داخلي و خارجي در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار مي شود .

 شركت كنندگان دراين نمايشگاه ، در سه زيرگروه تجهيزات مورد نياز صنايع دامپروري و مكمل هاي خوراكي، دامپزشكي و واكسن هاي دامي، دارو و مكمل هل هاي غذائي و صنايع، فرآوردها و توليدات لبني؛جديدترين و نوين ترين تجهيزات، صنايع ، دستگاه ها و خدمات خود را ارائه و در معرض ديد علاقمندان قرار خواهند داد .

در اين نمايشگاه كه نسبت به دوره و سال قبل حدود 35 درصد رشد داشته ، شركت ها و نمايندگاني از كشورهاي آلمان، چين ،تركيه، فرانسه، بلژيك ،مالزي ، سوئيس، اتريش، كره جنوبي و ايتاليا حضور دارند.

دوازدهمين نمايشگاه بين المللي دام، طيور، فرآوردهاي لبني و صنايع وابسته در فضايي به مساحت بيش از 32هزارمتر مربع در سالن هاي 44 ، 41 ، 40 ، 31 ، 38 و 35 و فضاي باز نمايشگاهي برگزار مي شود .

براساس گزارش روابط عمومي نمايشگاه ، قرار است در مدت چهار روز برگزاري ، چهار هيئت تجاري و اقتصادي از منطقه آسياي ميانه و خليج فارس در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران حضور يابند و ضمن بازديد از سالن ها و غرفه هاي نمايشگاهي با بازرگانان و توليد كنندگان ايراني وارد مذاكره و گفت و گو شوند.

برگزاري چهار كارگاه تخصصي و آموزشي، از ديگر برنامه هاي جانبي دوازدهمين نمايشگاه بين المللي دام ، طيور، فرآوردهاي لبني و صنايع وابسته است .

معرفي دستاوردها ، ظرفيت ها و توانمندي هاي شركت ها ، نهادها و سازمان هاي داخلي، انتقال دانش، تكنولوژي و تجربيات ، آشنايي با الگوهاي موفق جهاني در عرصه دام و طيور و فرآوردهاي لبني، فراهم نمودن زمينه هاي لازم براي سرمايه گذاري شركت هاي داخلي و خارجي و كار آفريني و اشتغال پايدار ؛ مهمترين اهداف برگزاري اين نمايشگاه است .

رييس ستاد برگزاري دوازدهمين نمايشگاه بين المللي دام، طيور، فرآوردهاي لبني و صنايع وابسته گفت: امروزه اهميت صنايع دام و طيور و سهم آن در سبد غذاي خانوار، سلامت، بهداشت و اقتصاد بر كسي پوشيده نيست و تامين غذا كه بخشي از اهداف صنايع دام و طيور محسوب شده نيز جزو نيازهاي اوليه زيستي به شمار مي رود بنابراين برگزاري چنين نمايشگاه هائي مي تواند موجب رونق اين صنعت و توسعه آن در كشور شود .

ˈسالار رضايي ˈ با بيان اينكه صنعت دام و طيور و فرآوردهاي لبني يكي از پيش نيازهاي استقلال هركشوري محسوب مي شود، افزود: نياز روز افزون به فرآورده هاي مستقيم و غيرمستقيم دام و طيور در صنايع غذايي، كشاورزي و مصنوعات آن همچون كيف و كفش و البسه؛ موجب توجه خاص و جدي به اين صنعت شده و همزمان با گسترش شهرنشيني نه تنها از رونق آن كاسته نشده كه مورد اقبال بيشتري نيز قرار گرفته است.

وي اضافه كرد: توليدكنندگان محصولات دام و طيور در حال حاضر ضمن تامين نيازهاي كشور، سهم قابل توجه اي در توليد ناخالص ملي ، ارزش افزوده و ايجاد اشتغال برعهده دارند .

رضايي در ادامه گفت: امسال براي سومين بار و با موافقت رييس سازمان توسعه تجارت و حمايت مديرعامل شركت سهامي نمايشگاه ها ،شاخه تخصصي مواد لبني و صنايع وابسته به دوازدهمين نمايشگاه بين المللي دام، طيور اضافه شد و به دوازدهمين نمايشگاه بين المللي دام، طيور، فرآورده هاي لبني و صنايع وابسته تغيير نام يافت كه اميدواريم با استقبال و حمايت هاي بي دريغ همكاران پرتلاشمان در توليد لبنيات وصنايع وابسته بتوانيم بخوبي از عهده اين مسئوليت مهم برآييم.

يادآور مي شود ، علاقمندان براي بازديد از نمايشگاه بين المللي دام و طيور مي توانند از 28 آبان جاري تا يكم آذرماه امسال هر روز از ساعت 9 تا 16 از اين نمايشگاه واقع در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران بازديد كنند . 


منبع : خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران(ايرنا )
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal