راهبردهاي بلندمدت بخش كشاورزي تصويب شد
1391/10/19
شوراي آمايش سرزمين در جلسه اخير در ادامه بررسي راهبردهاي بلندمدت توسعه بخش كشاورزي از منظر آمايش سرزمين، اولين بند از راهبردهاي آن را تصويب كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، اين جلسه كه در محل اين معاونت برگزار شد، بندهاي ديگري را نيز به تصويب رساند كه از آن  جمله مي توان بر تامين امنيت غربي كشور با تاكيد بر توليد داخلي محصولات راهبردي متناسب با قابليت مناطق اشاره كرد.

به موجب بندي ديگر از اين راهبردهاي توسعه همكاري هاي بين المللي و منطقه اي با تاكيد بر استفاده از فناوري هاي نوين كشاورزي و بهره برداري مشترك از امكانات و منابع طبيعي ساير كشورها صورت مي پذيرد.

توسعه كشت گلخانه اي  و آب كشت در مناطق با شرايط اقليمي مناسب و رعايت ملاحظات زيست محيطي و نيز حفظ كاربري اراضي كشاورزي و(زراعي و باغي) در حريم شهرها با به كارگيري روش هاي تشويقي و تنبيهي مناسب و با توجه به ظرفيت هاي آبي موجود بندهاي ديگري بود در اين جلسه مورد  تصويب قرار گرفت.

اعضاي شوراي آمايش سرزمين همچنين در بندي ديگر با تاكيد بر حفظ و احياء و بهره برداري بهينه از منابع آب و كشاورزي متناسب با ظرفيت واحدهاي هيدرولوژي با رعايت الگوي كشت، ارتقاي روش هاي آبياري و گسترش سيستم هاي نوين توزيع  و تكميل شبكه هاي آبياري و  زه كشي اين مورد  را هم تصويب كردند.

ادامه بررسي راهبردهاي ديگر به جلسه بعد موكول شد و بندهاي تصويب شده با تصويب در جلسه هيات وزيران نهايي خواهد شد.

منبع : خبرگزاري مهر

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal