فرآیند تولید، فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی اصلاح می‌شود
1393/07/07

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ایران 2000 گونه گیاهان دارویی وجود دارد که 123 گونه آن منحصر به فرد است و وزارت جهاد کشاورزی به دنبال ایجاد اشتغالزایی، نوآوری و ارزش افزوده مناسب در فرآیند تولید، فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی است تا این فرآیند اصلاح شود.

 محمود حجتی در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی با فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران در مصلای تهران اظهار کرد: مشکلی که در گذشته برای تولید گیاهان دارویی وجود داشت این بود که به دلیل نبود تقاضای مناسب، بودجه برای این محصولات وجود نداشت و آثار و ارزش واقعی این گیاهان شناخته نشده بود.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: باید با کمک تولید‌کنندگان و همه فعالان عرصه گیاهان دارویی، نظام‌های بهره‌برداری در این حوزه در عرصه‌های مرتعی و زراعی تعریف شود که در وزارت جهاد کشاورزی نیز به دنبال راهکارهایی برای تعریف این نظام‌های بهره‌برداری هستیم تا بتوانیم از طریق نظام‌های بهره‌برداری بلند‌مدت، اشتغالزایی، نوآوری و ارزش افزوده مناسبی در فرآیند تولید، فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی ایجاد کنیم.

حجتی گفت: در وزارت جهاد کشاورزی سازوکار جدیدی برای تولید مواد خام مورد نیاز در حوزه گیاهان دارویی را در حوزه معاونت باغبانی، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع تعریف شده است.

به گزارش ایسنا، محمود حجتی در ابتدای شرکت در این جشنواره به همراه اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور از دومین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران بازدید کرد.

منبع :خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal