لزوم نگاه اقتصادی در سرمایه گذاری واحدهای تولید گوشت طیور
1393/05/06
وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای سیاستگذاری زیر بخش دام و طیور اعلام کرد: سیاستگذاری در برنامه راهبردی تولید گوشت طیور باید به گونه ای باشد که سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای تولیدی با نگاه یک فعالیت اقتصادی و تجاری صورت پذیرد.
محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، در نشست شورای سیاستگذاری زیر بخش دام و طیور و در بررسی برنامه راهبردی تولید گوشت طیور کشور اعلام کرد: سیاستگذاری در برنامه راهبردی تولید گوشت طیور باید به گونه ای انجام شود که سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای تولیدی گوشت طیور با نگاه یک فعالیت اقتصادی و تجاری صورت پذیرد.
به گزارش خبرگزاری موج، محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، با بیان این که موضوع اعمال مدیریت مطلوب، رقابت، بازار و سود واحد، توجه به شرایط و علایق مصرف کننده، بازارهای صادراتی در گرو مدنظر قرار دادن این سیاست در برنامه ریزی ها است، خاطرنشان کرد: در صورت بی توجهی به این سیاست ها، واحدها در تولید اقتصادی دچار مشکل می شوند.
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با تأکید بر ضرورت توجه به «مدیریت تولید» در برنامه ریزی ها، اظهار داشت: مدیریت تولید در محصولات کشاورزی، از جمله تولید گوشت طیور در تمام دنیا و بویژه کشورهای توسعه یافته جزو سیاست های اساسی کشاورزی به حساب می آید، به طوری که در برخی از این کشورها، گاهی سیاست افزایش و بعضی وقت ها سیاست عدم تولید اعمال می شود و در عوض هزینه های آن نیز به نوعی جبران می شود.
حجتی سپس با تأکید بر ضرورت یکپارچگی و زنجیره ای کردن تولیدات کشاورزی به عنوان یک گرایش عمومی، مدیران این وزارت را به مطالعه و بررسی بیشتر در این زمینه ملزم کرد.
وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست، بر لزوم ساماندهی واحدهای تولیدی موجود و بررسی و ارزیابی واحدهای تولیدی از جنبه های عملکرد، سود دهی، بهره وری و... تاکید کرد.
حجتی با اشاره به«فرصت» وجود بازار مصرف در کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس، توجه تولیدکنندگان به موضوع صادرات از منظر بازار و تجارت در برنامه راهبردی را ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: دولت پشتیبانی و حمایت لازم در این زمینه به عمل خواهد آورد.


منبع : خبرگزاری موج
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal