تاييد توليد 7 ميليون‌ تني گندم و رد آمارهاي دولت گذشته
1392/11/05

معاون توليدات گياهي وزير جهاد كشاورزي گفت: همه آمارهاي توليد محصولات كشاورزي نياز به راستي‌آزمايي دارد كه نتايج آن در آينده نزديك اعلام مي‌شود اما به عنوان مثال امسال حدود هفت ميليون تن گندم توليد شده و آمارهاي گذشته نادرست بوده است.

عباس كشاورز اظهاركرد: آمار توليد حدود 14 ميليون تني گندم در سال جاري به هيچ وجه درست نيست و براساس بررسي‌هاي صورت گرفته امسال حدود هفت ميليون تن گندم در كشور توليد شده است.

وي افزود: دولت بايد سياست‌هاي حمايتي براي استفاده مردم از يك كشاورزي مناسب و با تكيه بر آب را انجام دهد كه براي رسيدن به اين مهم بايد الگوي كشت مناسب را تدوين كرد و كشت مناسب و اصلاح آن را در دستور كار قرار داد.

معاون توليدات گياهي وزير جهاد كشاورزي تاكيد كرد: بايد اصلاحاتي در زمينه مصرف آب در توليدات كشاورزي و تركيب معرفي كشت مناسب‌تر بر مبناي سياست‌هاي حمايتي دولت در دستور كار وزارت جهادكشاورزي قرار گيرد.

ضرورت راستي‌آزمايي توليدات كشاورزي مورد پذيرش همه مسئولان

كشاورز ادامه داد: گرچه پيش از اين نيز در اتاق بازرگاني نظرات‌ خود را نسبت به وضعيت توليد محصولات كشاورزي ارائه كردم اما در حال حاضر همه اركان فني و مسئولان كشور مي‌دانند آمارهاي توليد محصولات كشاورزي مانند ديگر آمارهايي كه در گذشته ارائه شده نياز به راستي‌آزمايي دارد و در همين راستا مركز پژوهش‌هاي مجلس نيز به اين موضوع ورود پيدا كرده است.

به گفته وي راستي‌آزمايي توليد محصولات كشاورزي در دستور كار وزارت جهاد كشاورزي قرار گرفته و به محض مشخص شدن نتايج، آن را اعلام خواهيم كرد. 

منبع :خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal