خرید روزانه بیش از 700 تن مرغ برای جلوگیری از زیان مرغداران
1394/01/29
وزیر جهاد کشاورزی گفت: شرکت پشتیبانی امور دام روزانه 700 تا 1000 تن گوشت مرغ را برای کاهش ضرر و زیان مرغداران خریداری و ذخیره سازی می کند.
 
محمود حجتی با اشاره به اینکه پس از بازار شب عید میزان تقاضا برای گوشت مرغ کاهش یافته است، افزود: وزارت جهاد کشاورزی به منظور جلوگیری از ضرر و زیان مرغداران به جمع آوری مازاد تولید اقدام کرده تا قیمت گوشت مرغ در بازار متعادل شود.

وی گفت: از آنجا که شب عید با تقاضای بیش از حد گوشت مرغ مواجه بوده ایم برای کنترل بازار و جلوگیری از روند افزایش قیمت گوشت مرغ حدود 60 هزار تن مرغ منجمد عرضه شد.

به گفته وی، تقاضای شب عید برای گوشت مرغ همیشگی است بنابراین برای تأمین این تقاضا آمادگی لازم را داشتیم.

وی افزود: هم اکنون پس از پایان تعطیلات نوروز عرضه بر تقاضا پیشی گرفته است، بنابراین در مبادی تولید در سطح مرغداری ها و کشتارگاه ها به خرید مازاد تولید اقدام کرده ایم.

وزیر جهادکشاورزی همچنین از تصمیم گیری دولت برای مدیریت بازار در سطح خرد خبر داد و گفت: در جلسه دولت قرار شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی این موضوع را بررسی نماید تا دستگاه مسئول مشخص شود و برای مدیریت بازار حضور پیدا کند.

حجتی افزود: وزارت جهاد کشاورزی برای ایجاد تعادل عرضه و تقاضا در بازار مدیریت در سطح کلان را برعهده دارد تا در صورت کسری تولید محصولات مورد نیاز را از طریق واردات تأمین کندو در سطح خرد مسئولیتی ندارد.


منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا )


تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal