وزير جهاد كشاورزي از توليد 118 ميليون تن محصولات كشاورزي دركشور خبر داد
1392/03/21

صادق خليليان "" افزود: با توجه به ظرفيت ها و ساختارسازي در بخش كشاورزي در سال جاري به حول و قوه الهي شاهد تحقق حماسه اقتصادي در كشور خواهيم بود.
وي سپس بر كاهش وابستگي به غرب تاكيد كرد و گفت: كاهش وابستگي به كشورهاي غربي نيازمند توجه به زير ساخت هاي بخش كشاورزي يعني آب و خاك است و با انجام بررسي هاي لازم ارقام قابل توجهي از اعتبارات بخش كشاورزي صرف فعاليت هاي چشمگيري در زمينه آب و خاك شده است.
وي با اشاره به ارايه برخي آمارهاي عملكردي وزارت جهاد كشاورزي در زمينه هاي زير بنايي يادآور شد: توسعه صادرات پاسخگويي به تقاضاي مصرف و جلوگيري از اتلاف محصولات كشاورزي از اولويت هاي مهم فعاليت هاي وزارت جهاد كشاورزي در اين بخش است.
به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، خليليان در ادامه به ميزان سرمايه گذاري انجام شده از محل اعتبارات و تسهيلات كم بهره بخش كشاورزي اشاره كرد و افزود: علاوه براين كه در سال گذشته ۲۸۷هزار شغل در بخش كشاورزي ايجاد شد، در اين سال با توليد ۱۱۸ميليون تن انواع محصولات كشاورزي شاهد بيشترين ميزان رشد اقتصادي كشور در بخش كشاورزي بوديم.
وي گفت: در سال گذشته ۲۴درصد رشد صادرات محصولات بخش كشاورزي را شاهد بوديم در حالي كه ميزان واردات انواع ميوه به كشور در شش ماهه دوم سال گذشته نزديك به صفر بوده است.
وزير جهاد كشاورزي با اشاره به سلامت ميوه در محصولات توليدي اظهارداشت: ستاد پايش سلامت محصولات كشاورزي در وزارت جهاد كشاورزي تشكيل شده و فرآيند توليدات انواع محصولات كشاورزي و دامي و آبزي را رصد و در زمينه باقي مانده مواد شيميايي ، سموم ، كود و انواع هورمون ها فعاليت مي كند.
خليليان همچنين از شروع بكار انجام كدگذاري محصولات توليدي در بخش كشاورزي از مبدا تا مقصد خبر داد و گفت: از اين پس تمام محصولات تا مصرف رهگيري خواهد شد تا چنانچه آلودگي يا مشكلي باشد مبدا و مقصد آن مشخص شود. 

منبع : خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal