زيرساخت‌هاي بخش كشاورزي توسعه مي‌يابد
1391/01/15
 

وزير جهاد كشاورزي گفت: توسعه زير ساختهاي بخش كشاورزي به‌ويژه اجراي طرحهاي زيربنايي آب و خاك همچون سال گذشته در اولويت كاري وزارت جهاد كشاورزي قرار دارد.

به گزارش خبرگزاري مهر، صادق خليليان صبح امروز دوشنبه در ديدار نوروز با مديران و كاركنان اين وزارتخانه اظهار داشت: براساس نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال توليدملي وحمايت از كار وسرمايه ايراني، حركت بخش كشاورزي نيزدر اين مسير ودرراستاي تحقق اهداف چشم انداز 20ساله كشور ترسيم شده است.

 

وزير جهاد كشاورزي افزود: سال 90، سالي طلايي براي توسعه زير ساختهاي بخش كشاورزي بود به نحوي كه با حمايت‌هاي دولت و اختصاص اعتباري معادل يك هزار و 138 ميليارد تومان خارج از اعتبارات قبلي، اقدامات شاخصي در بخش كشاورزي بويژه توجه به طرح هاي زير بنايي آب و خاك به عمل آمد و توانستيم ركوردهاي خوبي در توسعه آبياري تحت فشار داشته باشيم و ميزان عمليات آبياري مدرن را به يك ميليون و 100 هزار هكتار برسانيم.

 

وي تصريح كرد: احداث شبكه هاي آبياري پاياب سدها نيز از ديگر اقدامات زير ساختي بخش كشاورزي در سال گذشته بود كه امسال نيز با تلاش بيشتري ادامه خواهد يافت همچنين احياء و مرمت قنوات به عنوان يكي از تكنولوژي هاي بومي ايران در راستاي سياست هاي بخش كشاورزي قرار دارد كه در صرفه جويي آب و انرژي بسيار موثر خواهد بود.

 

خليليان اصلاح ساختارهاي مربوط به توليدات كشاورزي در راستاي طرح هدفمندي يارانه ها را از ديگر اقدامات وزارت جهاد كشاورزي در سال گذشته عنوان كرد و اظهار داشت: با اصلاحاتي كه بويژه در سامانه هاي مصرف انرژي در مرغداري هاي كشور انجام شد باعث گرديد صرفه جويي بالايي در مصرف انرژي و بهره وري در مرغداريهاي صورت گيرد.

 

وي افزود: در سال 90 با تصويب و تشكيل كارگروه ملي كشاورزي با رياست رئيس محترم جمهوري گام مهمي براي حركت رو به رشد كشاورزي در كشور صورت گرفت كه پيامدهاي مثبت آن را در سال جاري نيز شاهد خواهيم بود.

 

وزير جهاد كشاورزي ايجاد 200 هزار شغل جديد در بخش كشاورزي در سال گذشته را از ديگر توفيقات بخش كشاورزي دانست و اظهار داشت: اين ميزان اشتغال زايي در بخش كشاورزي نسبت به مدت مشابه سال قبل ازآن رشد 20 درصدي را نشان مي دهد.

 

خليليان در پايان با اشاره به تحولي كه در توسعه زير ساخت هاي كشاورزي كشور به عمل آمده اظهار اميدواري كرد: امسال شاهد جهش خوبي در بخش كشاورزي هم از لحاظ كمي و كيفي باشيم.

 

 

منبع : خبرگزاري مهر

 

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal