دستعورالعمل ايجاد شبكه خصوصي توزيع و فروش نهاده هاي كشاورزي ابلاغ شد
1391/11/17
در راستاي سياست هاي كلي اصل 44 قانون اساسي و بند(ج) ماده 2 و ماده 6 قانون افزايش بهره وري كشاروزي، برنامه و دستورالعمل ايجاد شبكه خصوصي توزيع و فروش نهاده هاي كشاورزي در بخش غيردولتي توسط سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي كشور جهت اجرا به استان ها ابلاغ شد.
 سازمان نظام مهندسي و منابه طبيعي كشور، با استفاده از ظرفيت هاي قانون افزايش بهره وري و نيز سياست هاي وزارت جهاد كشاورزي در برون سپاري فعاليت ها و تصدي ها، اين دستورالعمل توسط سازمان نظام مهندسي كشاورزي با همكاري ستاد مركزي وزارت جهاد كشاورزي تهيه و جهت اجرا ابلاغ شد.

مدير عامل صندوق مشترك استانها در سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي كشور گفت: ايجاد شبكه خصوصي توزيع و فروش نهاده هاي كشاورزي در دو بستر فيزيكي و الكترونيكي در دستور كار سازمان قرار دارد.

ˈايرج سالاريˈ با اشاره به پيش بيني ها در خصوص تامين منابع مالي و حمايت هاي بيمه اي در اين شبكه افزود: با توجه به ارزش و حجم معاملات بازار نهاده هاي كشاورزي، تضمين و توسعه منابع مالي با همكاري بانك ها به عنوان سرويس دهنده هاي مالي در تقويت و ايجاد مبادلات نقدي و اعتباري و نيز پوشش بيمه نهاده هاي كشاورزي به عنوان تضمين كيفيت و كميت نهاده ها از توليد تا مصرف در اين شبكه پيش بيني شده است.

وي از جمله اهداف ايجاد شبكه خصوصي توزيع و فروش نهاده ها را امكان كنترل و نظارت بر كالاها و نهاده هاي اساسي شامل كود، سم، بذر اصلاح شده، كارآفريني و ايجاد اشتغال جهت فارغ التحصيلان بخش كشاورزي، طراحي و استقرار نظام فني و اجرايي عرضه و توزيع نهاده ها و عوامل توليد كشاورزي، استقرار محيط مجازي و ابزار ضروري براي انجام تمامي معاملات تجاري در زمينه فعاليت هاي عرضه نهاده ها، عوامل توليد كشاورزي در سطح بين المللي و شفاف سازي پرداخت يارانه نهاده ها و عوامل توليد كشاورزي عنوان كرد.

بنا بر اين گزارش، اين دستورالعمل در چهار فصل مشتمل بر سياست ها، قوانين و مقررات، اهداف، اصطلاحات و تعاريف بكار رفته در اين برنامه ساختار و فرآيند شكل گيري شبكه توزيع و فذروش و ضوابط ايجاد ارتباط اجزا در شبكه تدوين شده است.

منبع : خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران
تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal