توسعه کشت فراسرزمینی در 500 هزار هکتار از اراضی دیگر کشورها
1393/12/09
یکی از برنامه‌ریزی های وزارت جهاد کشاورزی توسعه کشت فراسرزمینی در کشورهای مختلف است که هم اکنون در کشورهایی که قابلیت آن وجود داشته به صورت مالکیتی با حدود چند 10 هزار هکتار محقق شده است و امیدواریم در افقی بلندمدت تا سطح 500 هزار هکتار تا پایان دولت این موضوع را افزایش دهیم.
به گزارش خبرگزاری موج، محمود حجتی با بیان این مطلب گفت: این اراضی مورد نظر که در کشورهای مختلف مورد توافق دولت ها قرار گرفته جای مناسبی برای مهندسان کشاورزی و متخصصان این بخش است؛ چرا که در حال حاضر حدود 60 هزار هکتار اراضی در برزیل در حال پیگیری برای توسعه کشت فراسرزمینی هستیم.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در بخش کشاورزی وجود دارد موضوع مالکیت و مدیریت فناوری در این حوزه است و از آنجا که به دلیل شرایط خاص آب و خاک قابلیت گسترش مالکیت وجود ندارد و عمدتا مالکان از کسانی هستند که از دانش فنی روز کمتری نسبت به متوسط جامعه برخوردارند باید شیوه‌هایی اعمال کنیم تا ضمن حفظ مالکیت آنها بر اراضی شان با ورود فناوری و مدیریت آن در اراضی بتوانیم شاهد افزایش بهره‌وری و بهبود عملکرد تولید محصولات کشاورزی باشیم که در این جهت حضور متخصصان و مهندسان بخش کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است.
حجتی گفت:‌ حضور و اثربخشی متخصصان بخش کشاورزی در اراضی باید به گونه‌ای باشد که برای مالک و کشاورزی ملموس باشد تا بتواند مورد پذیرش آن قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: بهره وری در حوزه کشاورزی حرف اول را می زند و باید دید مهندسان کشاورزی چگونه می‌توانند در این زمینه حضور و اثربخشی خود را افزایش دهند.

منبع : خبرگزاری موج
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
مسابقه.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal