امضای موافقت‌نامه همکاری جهت توسعه فناوری‌های زیستی در بخش کشاورزی توسط وزیر جهاد کشاورزی و معاون رئیس جمهوری
1393/09/09

موافقت‌نامه همکاری جهت توسعه فناوری‌های زیستی با تأکید بر حضور بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان توسط وزیر جهاد کشاورزی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضاء رسید.

 وزیر جهاد کشاورزی امروز در مراسم امضای موافقت‌نامه همکاری مشترک جهت توسعه فناوری‌های زیستی در بخش کشاورزی با معاونت علمی و فناوری گفت: با توجه به نیاز غذا، محدودیت منابع و اتفاق‌هایی که در دهه‌های اخیر افتاده است، راهی به غیر از تولید با روش‌های فناورانه نداریم.

محمود حجتی افزود: با حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان و تکیه بر خصوصی‌سازی می‌توانیم به اسناد بالادستی برای دستیابی به تعهدات و عملیاتی کردن آنها برسیم.

وی اظهار امیدواری کرد که این موافقت‌نامه بستر مناسبی برای هماهنگی بیشتر بین وزارت جهاد کشاورزی و معاونت فناوری ریاست جمهوری و گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان باشد.

حجتی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای در بخش تهیه دارو، واکسن‌های مربوط به دام، مسائل مربوط به آفات نباتی، تهیه بذور و... انجام شده که لازم است برای پاسخگویی به نیازهای جامعه، سرعت آن افزایش یابد، زیرا در حال حاضر عقب‌ماندگی در این بخش وجود دارد.

وی تصریح کرد: با پشتیبانی‌های دولت و همکاری بخش خصوصی و مساعدت‌های معاونت علمی و فناوری خواهیم توانست به اهداف پیش رو دست پیدا کنیم.

 امیدواری برای توسعه فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان

در ادامه، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: در گذشته تفاهم‌نامه‌ای به امضاء رسید که شرکت‌های دانش‌بنیان تقویت شوند که موافقت‌نامه امضاءشده امروز برای تأکید بر نشست‌های قبلی بوده است.

سورنا ستاری ادامه داد: تقویت فناوری‌های روز کشاورزی از مهم‌ترین اولویت‌ها محسوب می‌شود و اولویت نخست این معاونت است.

وی یادآور شد: در یک سال گذشته اقداماتی به انجام رسیده که در حوزه علم و فناوری بسیار ناچیز بوده است و امید می‌رود که از این پس شاهد توسعه زیست‌فناوری و توسعه شرکت‌های خصوصی دانش‌بنیان در بخش کشاورزی باشیم.

ستاری تأکید کرد: در حوزه تولید علوم زیست‌فناوری و تجاری‌سازی آنها و دستیابی به این محصولات در بازار برنامه داریم.

وی اظهار امیدواری کرد که بتوان با ورود این علوم به بخش کشاورزی جهت توسعه فناوری‌های کشاورزی قدم برداشت.

گفتنی است، امروز طی مراسمی که در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، موافقت‌نامه همکاری مشترک جهت توسعه فناوری‌های زیستی در بخش کشاورزی پس از بررسی‌های کارشناسی توسط وزیر جهاد کشاورزی، معاون علمی و فناوری و معاونان وزارت جهاد کشاورزی به امضاء رسید./


منبع :خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal