پرداخت کامل مطالبات چایکاران تا پایان هفته آینده
1392/07/13

معاون برنامه‏‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور از پرداخت كامل مطالبات چايكاران تا پايان هفته‏ آينده خبر داد.

دكتر محمدباقر نوبخت در حاشيه‏ نشست بررسي مسائل و مشكلات چاي كه با حضور وزير جهاد كشاورزي، استاندار گيلان و جمعي از نمايندگان شهرستانهاي چاي‏خيز شامگاه گذشته در معاونت برنامه‏‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور برگزار شد، گفت: با تخصيص كامل 60 ميليارد تومان يارانه خريد برگ سبز چاي تا هفته‏ آينده باقيمانده مطالبات چايكاران پرداخت مي‏‌شود .

وي با بيان اينكه فقط حدود نيمي از اين يارانه تاكنون پرداخت شده است گفت: براي حل مشكلات چاي كه از موضوعات اساسي كشاورزي كشور و شمال ايران محسوب مي‏‌شود معاونت برنامه‏‌ريزي و نظارت راهبردي با برگزاري اين نشست اين مبلغ را اختصاص داد.

معاون برنامه‏‌ريزي و نظارت و راهبردي رئيس جمهور از استاندار نيز خواست بر پرداخت مطالبات چايكاران نظارت كند.

سخنگوي دولت با اشاره به ابلاغ‏‌هاي سياست‏هاي اقتصادي از سوي رهبر معظم انقلاب در زمينه‏ موضوع امنيت غذايي و تأمين مايحتاج مردم در داخل كشور گفت: دولت تدبير و اميد در راستاي سياست‌هاي امنيت غذايي و رفع مشكلات توليد تلاش دارد تا هر گونه اقدام بايسته را انجام داده و در ماه گذشته 35 مصوبه در اين زمينه داشته است.

نوبخت حل مسائل و مشكلات چاي را نيز در راستاي اين سياست‏ها عنوان كرد و گفت: به منظور حل مسائل و معضلات ديرپايه‏ي صنعت چاي كارگروهي با حضور نمايندگان وزارت جهاد كشاورزي، معاونت برنامه‏ريزي و نظارت راهبردي، استانداري، سازمان چاي، نمايندگان شهرهاي چاي‏خيز بصورت مستمر برگزار مي‏‌شود.

حجتي وزير جهاد كشاورزي نيز در اين نشست اظهار اميدواري كرد با تشكيل اين كارگروه مشكلات چايكاران حل شود .

وي با قدرداني از معاون برنامه‏ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور گفت: مطالبات چايكاران همواره با تأخير پرداخت مي‏شود كه مقرر شد با كمك و مساعي جدي نوبخت اين مساله حل شود.

كيهان هاشم‏‌نيا استاندار گيلان نيز در اين نشست گفت: از ابتداي ارديبهشت ماه تاكنون 84 هزار و 500 تن برگ سبز چاي به ارزش 770 ميليارد ريال برداشت ‏شد .

وي افزود: 60 هزار خانوار چايكار تاكنون 47 ميليارد و 500 ميليون تومان از اين مطالبات را دريافت كردند .

در اين نشست همچنين نمايندگان لاهيجان، سياهكل، شفت، فومن، رودسر، املش، رشت و لنگرود خواستار پرداخت به موقع مطالبات چايكاران شدند.

برداشت برگ سبز چاي از 32 هزار هكتار باغات چاي گيلان و مازندران تا اوايل آبان ادامه دارد. 


منبع : خبرگزاري كشاورزي ايران ( ايسنا )

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal