حمایت از گندم کاران وافزایش تولید اولویت کاری وزارت جهاد کشاورزی است
1392/07/03

اسماعيل اسفنديارپور به مصوبه هيات دولت درخصوص تعيين نرخ گندم قبل از شروع فصل كاشت اشاره كردو افزود: پيشنهاد به موقع وزارت جهاد كشاورزي و تصويب به موقع دولت به طور قطع مي تواند در برنامه ريزي توليد گندم كشور نقش موثري داشته باشد.
وي گفت: براي توليد مناسب، پشتيباني و حمايت از كشاورزان و توليدكنندگان در اولويت برنامه ها قرار دارد و امسال در نظر داريم به غير از افزايش توليد گندم از ساير محصولات كشاورزي نيز حمايت كنيم.
وي ادامه داد: براي اجراي طرح گندم در كشور وارد برخي مباحث نشده ايم و هنوز اين طرح به صورت جدي در كشور شروع نشده، اما مقدمات كار فراهم شده و با گذشت زمان برنامه هاي خوبي در اين زمينه خواهيم داشت.
مجري طرح گندم كشور، نقش گندم را در امنيت غذايي آحاد جامعه پراهميت دانست و گفت: با تشكيل ستاد طرح گندم و تعيين مجري طرح گندم در وزارت جهاد كشاورزي پيش بيني مي شود با مديريت جامع، اين طرح دركشور به خوبي اجرايي شود و در توليد اين محصول استراتژي به خودكفايي برسيم.
اسفنديارپور تاكيد كرد: به طور حتم تعيين نرخ منطقي خريد تضميني گندم در حمايت از توليدكنندگان مي توانند در افزايش بهره وري اين محصول نقش موثري ايفا كند تا جايي كه به خودكفايي كامل و پايدار دست يابيم. 

منبع : خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران ( ايرنا )

تعداد مشاهده خبر2 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
EMANY TABAR DAR HAMAYESH NAMAZ ENTEZAR EYTHAR.Doc فایل:
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal