برنج هاي وارداتي از سلامت كامل برخوردار است
1392/08/18

واردات هر گونه برنج از مبادي رسمي كشور تحت نظارت وزارتخانه هاي صنعت، معدن و تجارت، بهداشت،درمان و آموزش پزشكي ، جهاد كشاورزي و سازمان ملي استاندارد بوده و از نظر سلامت، كنترل هاي كمي و كيفي مطابق با استانداردهاي روز جهاني صورت مي پذيرد.

در اطلاعيه انجمن وارد كنندگان برنج آمده است : اين روزها به دليل ناآگاهي برخي از فرايند واردات برنج به كشور، اظهار نظرهاي غير كارشناسي و طرح مباحث غير واقعي باعث تشويش اذهان عمومي شده است .

در ادامه آمده است: الزام در صدور گواهي هاي سلامت و بهداشت در كشورهاي مبداء تامين كالا و تاييد اسناد آن توسط سفارتخانه هاي جمهوري اسلامي ايران و اخذ گواهي بهداشت، استاندارد و قرنطينه نباتي قبل از ترخيص از گمرك از جمله مراحل كنترل است .

انجمن وارد كنندگان برنج به مردم اطمينان خاطر داده كه نظارت و پيگيري هاي لازم را انجام داده و به عنوان يك شبكه رسمي در تامين كالاي اساسي مرغوب و با كيفيت از هيچ گونه كوششي در حال و آينده نيز دريغ نخواهد كرد.

موضوع واردات برنج هاي آلوده هراز چندگاهي درمحافل رسمي و غيررسمي مطرح مي شود، درمهرماه گذشته اين مسئله از سوي ˈحسينعلي شهرياريˈ رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس به رسانه ها كشيده شد .

پس از آن بود كه معاون وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و رييس سازمان غذا و دارو در واكنشي اعلام كرد: اين اظهارات در باره آلودگي برنج ها قابل تاييد نبوده و تكذيب مي شود.

ˈ رسول ديناروند ˈ گفت: هر فرد مسئول اظهارات خود است، نمايندگان مجلس مسئوليت قانونگذاري را برعهده دارند، نه مسئوليت اجرايي كه اين سخنان را به زبان مي آورند

همزمان رييس سازمان ملي استاندارد نيز موضوع آلوده بودن برنج هاي وارداتي را رد كرد .

منبع : خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal