پرداخت 9000 ميليارد تومان تسهيلات ارزان به سرمايه‌گذاران كشاورزي
1391/11/29

وزير جهاد كشاورزي از افزايش 25 درصدي صادرات محصولات كشاورزي طي 10 ماهه امسال خبر داد و اعلام كرد: 9000 ميليارد تومان تسهيلات ارزان‌قيمت به سرمايه‌گذاران بخش كشاورزي پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)منطقه مازندران، صادق خليليان در كارگروه توسعه كشاورزي كه در استانداري مازندران برگزار شد، اظهار كرد: تاكنون 9000 ميليارد تومان تسهيلات ارزان قيمت در اختيار سرمايه‌گذاران و افراد علاقه‌مند به بخش كشاورزي پرداخت شده يا در حال پرداخت است كه مي‌تواند حركت بزرگي را در بخش كشاورزي به ارمغان آورد.

وي يادآور شد: با توجه به تهديدهاي دشمن، نيازمند يك تحرك اقتصادي در كشور و حمايت از توليد هستيم كه به همين دليل امسال با عنوان سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني نامگذاري شده است.

خليليان با تاكيد بر اينكه توليدات بخش كشاورزي به خوبي مي‌تواند نياز كشور را تامين كند، گفت: اين امر نشان‌دهنده اين است كه بخش كشاورزي قابل اطمينان است و مي‌توان در سخت‌ترين شرايط به آن تكيه كرد.

وزير جهاد كشاورزي با اشاره به افزايش 25 درصدي صادرات محصولات كشاورزي طي 10 ماهه امسال، افزود: بر اين اساس بخش كشاورزي توانسته هم نياز داخل را تامين كند و هم توسعه صادرات داشته باشد. وي با اشاره به جلوگيري از واردات برخي محصولات كشاوري از سال 89 تاكنون، گفت: سعي مي‌شود واردات زماني صورت گيرد كه به توليدات داخل لطمه‌اي وارد نكند و اين سياست در حال پيگيري است.

خليليان با اشاره به توليد بيش از 400 نوع محصول كشاورزي در داخل كشور، ادامه داد: تفكر مبتني بر خودكفايي، استقلال اقتصادي و عدم وابستگي به خارج، تفكر درستي است كه به جد پيگيري مي‌شود. وزير جهاد كشاورزي گفت: اقدامات زير بنايي در بخش كشاورزي در حال انجام است و اعتبارات اين وزارتخانه را به اين سمت سوق داده‌ايم.

وي خاطرنشان كرد: يك ميليون و 250 هزار هكتار از اراضي كشور به سامانه‌هاي نوين آبياري مجهز شده است كه بخش عمده آن طي دو سه سال اخير صورت گرفته است.

خليليان گفت: با توجه به اينكه مكانيزاسيون باعث كاهش هزينه‌هاي توليد و افزايش عملكرد مي‌شود، توسعه مكانيزاسيون در توليد محصولات كشاورزي به صورت جدي دنبال مي‌شود.

وزير جهاد كشاورزي اظهار كرد: با توجه به اينكه استان مازندران ظرفيت‌هاي بالايي در بخش كشاورزي دارد و نقش مهمي در توليد محصولات اين بخش ايفا مي‌كند، زهكشي اراضي يكي از اقداماتي است كه بايد در اين استان انجام شود.

وي تاكيد كرد: صنايع تبديلي به عنوان اولويت بايد مدنظر قرار گيرد.

خليليان درباره اختلاف ميان منابع طبيعي و مردم گفت: اختلاف ميان اداره منابع طبيعي و مردم در زمينه اراضي كشاورزي بايد حل شود و در اين ميان بايد با رانت‌خواران به صورت جدي مقابله شود. 

منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا )

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal