رونمایی کتابخانه مجازی کشاورزی با حضور وزیر جهاد
1393/08/26
معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان آنکه با افتتاح کتابخانه 95 درصد از نیازهای علمی محققان در بخش کشاورزی پاسخ داده می شود، گفت: از طریق این کتابخانه مجازی می توان با بیش از 200 ناشر دنیا ارتباط برقرار کرد.

اسکندر زند با بیان آنکه آموزش معمولا با کتاب شروع و نتیجه تحقیق هم معمولا به کتاب منتهی می شود، ادامه داد: تاکنون در بین 3 رکن کتاب یعنی آموزش و تحقیق بر روی آموزش و تحقیق سرمایه گذاری شده ولی در زمینه کتاب به ویژه کتاب های علمی در کشور تاکنون کارها و سرمایه گذاری زیادی صورت نگرفته است.

معاون وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: یکی از چالش های ما در وزارت جهاد کشاورزی که با آن مواجه بودیم دسترسی به منابع علمی جدید بود که به همت مرکز اسناد و اطلاعات علمی سازمان کار بزرگی انجام شد و امروز در این مراسم کتابخانه مجازی کشاورزی سازمان افتتاح شد.

زند تصریح کرد: این کار که با حداقل هزینه انجام شده قادر است 95 درصد نیازهای علمی محققین در بخش کشاورزی و سازمان را پاسخ دهد.

این کتابخانه مجازی در 6 پایگاه فهرستگان جامع کشاورزی، پایگاه اگریس ایران، پایگاه جامع مقالات فارسی، منابع دسترسی آزاد کشاورزی، سامانه جامع مدیریت نشریات و کتاب های الکترونیکی غیرفارسی کشاورزی برای استفاده محققان و پژوهشگران این بخش راه اندازی شده است.

همچنین از هفته آینده قرار است برای استفاده از این کتابخانه مجازی، آموزش های لازم در پنج منطقه کشور توسط مدرسین و محققان ارایه شود.


منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا )
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal