700 ميليارد ريال به طرح تجهيز اراضي شاليزاري اختصاص يافت
1392/12/12

معاون توسعه مديريت و منابع انساني وزارت جهاد كشاورزي گفت: 700 ميليارد ريال اعتبار براي اجراي طرح تجهيز و نوسازي اراضي شاليزاري كشور اختصاص يافت.

 ˈمحمدعلي جواديˈ روز يكشنبه در آيين معارفه رييس جديد سازمان جهاد كشاورزي مازندران در ساري افزود: بخشي از اين اعتبار ازطريق فاينانس، 15 درصد از منابع داخلي و 15 درصد نيز ازطريق مشاركت هاي مردمي و خودياري تامين مي شود.

وي گفت: از محل اين اعتبار، 105 هزار هكتار از اراضي شاليزاري كشور تجهيز و نوسازي مي شود كه 45 هزار هكتار آن مربوط به استان مازندران است.

معاون وزير جهاد كشاورزي لازمه موفقيت و دستيابي به اهداف مورد نظر در اقتصاد مقاومتي را توجه به توسعه و افزايش صادرات محصولات كشاورزي دانست و افزود: محور كار دولت تدبير و اميد، تحقق حماسه اقتصادي مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

وي ادامه داد: دولت يازدهم با تمركز توجه به اصل تعامل و گفت و گو با ديگر كشورها، علاوه بر تنش زدايي، تحريم هاي ظالمانه دشمنان را نيز كاهش داده است.

جوادي گفت: بي شك محور كار در بحث اقتصاد مقاومتي، توجه و توسعه بخش كشاورزي است و در صورت تحقق اين مهم مي توان به اهداف مورد نظر دست يافت.

وي افزود: بر اساس برنامه، سياست هاي جديد دولت تدبير و اميد به ويژه دربخش كشاورزي به مرور عملياتي و اجرايي مي شود.

او ادامه داد: به رغم بارش سنگين برف و خسارت ناشي از آن در مازندران، از واردات بي رويه ميوه و مركبات به كشور جلوگيري شد كه اين خود نويد خوبي براي كشاورزان مازندران است.

معاون وزير جهاد كشاورزي گفت: مازندران با توجه به ظرفيت ها و امكانات از قطب هاي مهم و ويژه در توليد محصولات كشاورزي است و افزايش ضريب كشت محصولات كشاورزي بايد در اين استان مورد توجه بيش از پيش قرار گيرد.

در پايان اين جلسه ˈ دلاور حيدرپور ˈ به عنوان رييس سازمان جهاد كشاورزي مازندران معرفي و از زحمات ˈ رضا عظيمي ˈ در اين سمت قدرداني و وي به عنوان مجري طرح توسعه و تجهيز اراضي شاليزاري استان هاي شمالي كشور معرفي شد

منبع : خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران ( ايرنا )
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal