بانک ها نباید از ارائه تسهیلات به بخش کشاورزی شانه خالی کنند
1393/05/28
با اجرایی شدن لایحه سیاست های اقتصادی خروج غیرتورمی از رکود و افزایش سرمایه و قدرت بانک ها در ارائه تسهیلات، دیگر نباید بانک ها از ارائه تسهیلات به بخش کشاورزی شانه خالی کنند.
محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، درباره مهم ترین راهکار خروج حوزه کشاورزی از رکود در سیاست های اقتصادی دولت  اظهار کرد: مهمترین شاخص و اولویتی که در مسأله خروج از رکود به آن پرداخته شده است بحث افزایش قدرت و توان بانک ها برای حمایت از بخش های تولیدی کشور است.
وی درخصوص حمایت بانک ها از حوزه کشاورزی نیز گفت: افزایش سرمایه بانک ها برای افزایش ظرفیت وام دهی و ارائه تسهیلات، از مواردی است که می تواند به حوزه کشاورزی به نحو شایسته ای کمک کند.
وی ادامه داد: بحث کمبود سرمایه ها در این حوزه با افزایش سرمایه بانک ها، کاهش پیدا می کند و می توان با ارائه تسهیلاتی مناسب وضعیت امروز حوزه کشاورزی را سروسامان داد.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به چگونگی افزایش سرمایه بانک ها، تصریح کرد: راهکارهای پیش بینی شده در ارتباط با چگونگی افزایش قدرت وام دهی بانک ها از طریق معوقات بانکی و اینکه بدهی های دولت به بانک ها مستند، بشود؛ اگر میزان این بدهی مشخص شود و پرداخت آن قطعی شود بانک نیز در می یابند که بدهی خود را به بانک مرکزی چگونه پرداخت کنند تا افزایش سرمایه در جهت افزایش ظرفیت وام دهی و ارائه تسهیلات فراهم شود.
وی گفت: تمام بانک هایی که در حوزه کشاورزی موظف به ارائه تسهیلات هستند، با این افزایش سرمایه می توانند در این زمینه نقش موثری ایفا کنند؛ضمن اینکه دیگر نباید از ارائه تسهیلات مربوط به بخش کشاورزی شانه خالی کنند.


منبع : خبرگزاری موج
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal