پوشش بیمه ای دام عشایر سرعت می گیرد
1393/08/07
 کرمعلی قندالی با اشاره به پائین بودن درصد دام های بیمه شده عشایر نسبت به کل دام های آنها، افزود: با وجود پیگیری های مستمر در سنوات گذشته هنوز سهم دام های بیمه شده عشایر نسبت به کل دام های این جامعه به دلایل گوناگون بسیار ناچیز است.

وی نقش دام و دامداری را در زندگی و فعالیت عشایر بسیار موثر دانست و اظهار داشت: با توجه به نوع زندگی و فعالیت جامعه عشایری و جایگاهی که دام و دامداری در زندگی روزمره آنان به ویژه در بعد اقتصادی دارد، تأمین و ایجاد امنیت خاطر از جبران خسارت های ناشی از حوادث غیرمترقبه در مواقع اضطراری از اولویت ها و ضرورت های این جامعه مولد است.

قندالی تحقق این آرامش را به طور صرف از طریق ایجاد بیمه فراگیر دام عشایر میسر دانست و گفت: تحقق این هدف در مرحله نخست مستلزم یک عزم ملی توسط تصمیم گیران، تصمیم سازان و جامعه هدف به ویژه مدیران امور عشایر استان ها و نیز ارکان تشکل های مردم نهاد است.

رییس سازمان امور عشایر تأکید کرد: این ضرورت احساس می شود که باید در سریع ترین زمان ممکن نسبت به ارائه یک برنامه مدون، دقیق، موثر و کارا برای تحت پوشش بیمه قرار دادن دام در اختیار عشایر تا پایان سال 93 به میزان حداقل 40 درصد دام این جامعه اقدام شود.

وی با اشاره به ظرفیت قابل توجه در بیمه دام عشایر، افزود: اصلاح رویکرد چرخه بیمه از جمله واگذاری تمام امور مرتبط شامل کارگزاری و نظارت براساس موافقت صندوق توسعه محصولات کشاورزی و سهم حق بیمه برای هر دام در این بخش از ظرفیت های استثنایی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا در نهایت بهره برداری از آن در موعد مقرر انجام شود.

رئیس سازمان امور عشایر کشور اظهار امیدواری کرد: در صورتی که تمام دام های عشایر تحت پوشش بیمه ای قرار گیرند، گام بلندی برای امنیت تولید گوشت قرمز و خودکفایی کشور در این محصول اساسی برداشته می شود.


منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا )
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal