پرداخت مطالبات کشاورزان/ ضرورت سالم‌سازی پساب‌های شهری مورد استفاده در کشاورزی
1392/07/22

وزير جهاد كشاورزي گفت: با هماهنگي‌هاي انجام شده باقيمانده مطالبات چايكاران كه حدود 30 ميليارد تومان است در اسرع وقت پرداخت مي‌شود و گندمكاران نيز به زودي باقيمانده بهاي محصول خود را دريافت مي‌كنند.

محمود حجتي  اظهار كرد: در جلسه‌اي كه با حضور مسئولان معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهوري برگزار شد پرداخت هر چه سريع‌تر باقيمانده مطالبات 30 ميليارد توماني چايكاران مورد تاييد قرار گرفت و مقرر شد تا با تامين و تخصيص اعتبار مورد نياز، در آينده نزديك اين مطالبات پرداخت شود.

وي با بيان اين‌كه گندمكاران عمده مطالباتشان را دريافت كرده‌اند، افزود: باقيمانده اندك مطالبات گندمكاران نيز به زودي پرداخت مي‌شود. همچنين مقرر شده اگر شركت‌هاي وابسته به دولت تعهداتي به دامداران داشته‌اند به آن عمل كنند و وزير صنعت، معدن و تجارت نيز بر عمل به اين تعهدات تاكيد كرده‌ است.

ضرورت سالم‌سازي پساب‌هاي شهري مورد استفاده در كشاورزي

وزير جهاد كشاورزي گفت: در حاشيه شهرها پساب‌هايي وجود دارد كه كشاورزان بعضا از آن‌ها براي آبياري محصولات خود استفاده مي‌كنند اما بايد اين پساب‌ها تسويه و سالم‌سازي شوند. از طرف ديگر نيز در آبياري محصولات كشاورزي از آن‌ها استفاده شود كه باقيمانده‌هاي احتمالي سموم و فلزات سنگين ماندگاري كمتري در آن محصولات داشته باشند.

حجتي با بيان اين‌كه با سالم‌سازي پساب‌هاي شهري مورد استفاده در بخش كشاورزي مي‌توان نسبت به بهبود سلامت محصولات كشاورزي اطمينان حاصل كرد، افزود: با هماهنگي دستگاه‌هاي مربوطه از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و شهرداري‌ها، سالم‌سازي پساب‌هاي شهري در دستور كار قرار گرفته است.

وي تاكيد كرد:‌ بحران آب، برداشت‌هاي بي‌رويه از آب‌هاي زير زميني و ... از جمله مسائل و مشكلات بخش كشاورزي است كه بايد در دستور رسيدگي قرار گيرد. همچنين خدماتي كه كشاورزان در زمينه توليد محصولات به آن نياز دارند بايد در اختيارشان قرار گيرد تا بتوانند توليدي قابل قبول با مشخصات فني استاندارد و براساس يافته‌هاي تحقيقاتي داشته باشند.

وزير جهاد كشاورزي با اشاره به اين‌كه اگر خدمات مورد نياز به كشاورزان ارائه نشود توليد با مشكل و اختلال مواجه مي‌شود، گفت: پشتيباني از توليد محصولات كشاورزي قبل، حين و پس از توليد يكي از وظايف وزارت جهاد كشاورزي و دولت است كه بايد انجام شود. از سوي ديگر نيز بازاريابي براي عرضه مناسب در بازار بايد صورت گيرد تا نگراني‌هايي كه در بخش كشاورزي وجود دارد برطرف شود. 


منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا )

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal