کاهش 35 تا 55 درصدی هزینه‌های تولید
1394/08/04
کامبیز عباسی افزود: پس از اجرای این طرح، در بسیاری از محصولات کشاورزی به طور متوسط 35 تا 55 درصد کاهش هزینه‌های تولید، اقتصادی شدن و پایداری تولید را خواهیم داشت.
وی با بیان این که با اجرای طرح 12 ساله، بخشی از کاهش تولید ناشی از عدم حضور مکانیزاسیون در اراضی کشاورزی جبران می‌شود، مدیریت و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی را از دیگر مزیت‌های این طرح عنوان کرد.
عباسی افزود: برای اجرای این طرح، سالانه به تسهیلات بانکی بالغ بر 2400 تا 2500 میلیارد تومان در عرصه مکانیزاسیون کشاورزی نیاز است.
وی با اشاره به این که طرح جامع 12 ساله مکانیزاسیون کشاورزی در دو مقطع پنج ساله و هفت ساله زمان بندی و اجرا می‌شود، اظهار داشت: اجرای این طرح از سال 93 آغاز شده و ما بر اساس این طرح، حوزه مکانیزاسیون کشاورزی را مدیریت کرده‌ایم.
رییس مرکزتوسعه مکانیزاسیون کشاورزی ادامه داد: در عرصه مکانیزاسیون کشاورزی 90 درصد تکیه بر صنعت داخلی و تا 10 درصد نیازمند ماشین‌های کشاورزی خارجی هستیم.
وی خاطر نشان کرد: برخی از اجزای ماشین آلات تولید داخل نیز، نیازمند واردات هستند و این صنعت برای ارتقای کیفیت لازم است از دانش روز دنیا بهره ببرد.
عباسی درباره برنامه ششم توسعه گفت: رویکرد این مرکز در برنامه ششم توسعه مبنی بر توسعه فناوری های نوین، استفاده از دانش روز جهان، مدیریت و توسعه مکانیزاسیون با توجه به حفاظت از منابع آب و خاک است.
وی افزود: ما همچنین مدیریت و توسعه مکانیزاسیون مبتنی بر شرایط اقلیمی مناطق مختلف کشور را دنبال خواهیم کرد.
عباسی در مورد کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی نیز پیش بینی کرد که با توجه به روند خوبی که در عرصه مکانیزاسیون کشاورزی شروع شده است، سالانه بیش از 20 هزار دستگاه تراکتور ونزدیک به 40 هزار انواع ادوات کشاورزی در اراضی کشاورزی به کار گرفته شود.
وی در مورد ضریب مکانیزاسیون کشاورزی نیز اذعان داشت: براساس پیش بینی انجام گرفته، ضریب مکانیزاسیون کشاورزی به 1.5 اسب بخار در هکتار تا پایان امسال می‌رسد

منبع: خبرگزاری موج
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
securedownload.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal