3 هزار میلیارد تومان اعتبار صنایع تبدیلی از طرح توسعه کشاورزی
1391/09/27

 معاون آب و خاك و صنايع وزارت جهاد كشاورزي از تخصيص 3 هزار ميليارد توماني به صنايع تبديلي در سال 91 در قالب طرح توسعه بخش كشاورزي خبر داد.

 سيد رحيم سجادي با اشاره به فرصت ايجاد شده توسط دولت در زمينه  تخصيص 3 هزار ميليارد تومان در سال 91 در قالب طرح توسعه بخش كشاورزي خواستار تلاش بيشتر مديران صنايع كشاورزي سازمان جهاد كشاورزي استانها براي جذب تسهيلات تخصيص يافته به صنايع تبديلي و تكميلي شد.

معاون آب و خاك و صنايع وزارت جهاد كشاورزي گفت: با توجه به اينكه 20 درصد اين تسهيلات يعني حدود 600 ميليارد تومان براي تامين سرمايه در گردش اختصاص يافته و نظر به اينكه نقدينگي نيز يكي از مشكلات اساسي واحدهاي توليدي صنايع تبديلي و تكميلي فعال به شمار مي‌رود، لازم است در اين خصوص موضوع به جد پيگيري و موانع و مشكلات جذب اعتبارات برطرف شود و تسهيلات ياد شده در اختيار صاحبان صنايع تبديلي و غذايي قرار گيرد.

عليرضا پوربصير مدير كل دفتر امور صنايع كشاورزي نيز در ادامه اين گردهمايي گفت: در مجموع تا كنون  18هزار و 520 فقره جواز تاسيس براي ايجاد و توسعه صنايع تبديلي و تكميلي صادر شده است كه از بين جوازهاي تاسيس صادره حدود 5 هزار و500 واحد توليدي با اشتغال 68 هزار و 900 نفر به مرحله بهره برداري رسيده‌اند كه قابليت جذب بيش از 30 ميليون تن محصولات خام كشاورزي را براي فرآوري دارند.

وي افزود: تعداد 2 هزار و 340 طرح صنايع تبديلي و تكميلي داراي جواز تاسيس از وزارت جهادكشاورزي با پيشرفت فيزيكي بالاي 20 درصد به عنوان طرح نيمه تمام در سطح كشور وجود دارد كه با استفاده از اعتبارات طرح توسعه بخش كشاورزي تعداد زيادي از آنها به مرحله بهره برداري خواهند رسيد.

پوربصير در ادامه بر نظارت در خصوص استفاده بهينه از اعتبارات كمكهاي فني و اعتباري و طرح توسعه بخش كشاورزي و رفع مشكلات موجود بر سر راه جذب اين تسهيلات تاكيد كرد.

منبع : خبرگزاري فارس

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal