افزایش 25 درصدی تولید مرکبات در جنوب کشور
1393/01/24
مدیر عامل اتحادیه ی مرکزی تعاون روستائی کشور گفت: افزایش 25 درصدی تولید در جنوب کشور، جبران خسارات ناشی از سرمازدگی را کرده است.
عباس بنازاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج با بیان این مطلب گفت: در سال گذشته میزان سرمازدگی محصولات کشاورزی در جنوب کشور تنها 25 درصد بوده است و میزان تولید نسبت به سال قبل از آن نیز 25 درصد افزایش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: افزایش تولید در برداشت قبل از ایام نوروز از باغات جنوب، جبران خسارات ناشی از سرمازدگی را کرده است و این روند افزایش تولید در جیرفت و دزفول ملموس تر از قبل بوده است.
بنازاده با اعلام این مطلب که امسال برای تامین مرکبات از باغات جنوب هیچ مشکلی نداریم، افزود: در سال جاری، 34 هکتار نهال واکاری خواهند شد و تمام نهال های خشک شده نیز تعویض می شوند.
وی ادامه داد: در سال گذشته متاسفانه سیب زمینی های مناطق جنوب سرمازده شده بودند که در سال جاری برای تکرار نشدن این اتفاق تصمیمات جدیدی خواهیم گرفت.
مدیر عامل اتحادیه مرکزی تعاون روستائی کشور تاکید کرد: در سال گذشته مجموع ذخیره سازی اتحادیه در 2 میوه پرتقال و نارنگی از دو دشت دزفول و جیرفت به ترتیب 3000 و 700 تن بوده است که در 2 ماه بعد از عید که سردرختی ها به بازار می آیند، این ذخیره وارد بازار خواهد شد تا بازار میوه با بحران روبه رو نشود.
وی تصریح کرد: افزایش قیمت برخی از میوه ها در اواخر سال گذشته و روزهای بعد از نوروز تنها به علت نوع و کیفیت برخی میوه هاست وگرنه از همان میوه با کیفیت و گونه دیگر، ارزان هم وجود دارد، به طور مثال در مورد نارنگی، نوع سیاهو قیمت بالاتری نسبت به نارنگی خوزستان دارد و این تنها به علت کیفیت سیاهو است که قیمتش را نسبت به سایر نارنگی ها افزایش داده است.
بنازاده ادامه داد: اتحادیه مرکزی تعاون روستایی به علت اینکه هیچ گونه یارانه ای از دولت دریافت نمی کند، قیمت های محصولات خود را خود تعیین کرده و با قیمت های خاصی که دولت در ایام ویژه به خصوص در نوروز اعمال می کند کاری ندارد.
گفتنی است؛ اتحادیه ی مرکزی تعاون رویتایی محصولات ذخیره شده خود در ایام زمستان را در ماه های بعد از عید به بازار عرضه می کند.
تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal