كشاورزان سال آينده از تسهيلات بيمه اي مناسب برخوردار مي شوند
1392/11/16

 مديرعامل بانك كشاورزي از اختصاص تسهيلات مناسب بيمه زراعي در سال آينده به كشاورزان خبر داد.

ˈمحمد طالبيˈ روز سه شنبه در حاشيه اداي احترام معاونان، مديران و كاركنان وزارت امور اقتصادي و داراي و روساي بانك ها در حرم امام راحل، در گفت وگو با ايرنا اظهار داشت: كشاورزي يكي از اساسي ترين محورهاي توسعه در كشور است.

وي با اشاره به خطرات موجود در مسير سرمايه گذاري در بخش كشاورزي افزود: بيمه زراعي از مولفه هاي اصلي اقتصادي در بخش حمايت از سرمايه گذاران در حوزه كشاورزي است.

به گفته وي، مصون نگهداشتن سرمايه گذاران از خطرات اقتصادي از عمده دلايل پيشرفت بخش كشاورزي در كشورهاي توسعه يافته است.

طالبي درمورد خدمات بيمه كشاورزي افزود: با توجه به برنامه، از ستاد بيمه كشاورزي درخواست بررسي كارشناسي مجدد شيوه نامه و آيين نامه هاي بيمه كشاورزان شده تا اين قشر در فرآيند پرداخت بيمه و دريافت خسارات با مشكل مواجه نشوند.

مدير عامل بانك كشاورزي ضمن تاكيد بر حمايت اين بانك از كشاورزان گفت: درحال حاضر تسهيلاتي كه به بخش كشاورزي اختصاص پيدا مي كند از نرخ حمايتي به عنوان پايين ترين نرخ شوراي پول و اعتبار برخوردار است.

طالبي با اشاره به وجود چهار ميليون هكتار اراضي زراعي در كشور افزود: بخشي از اين اراضي در محدوده سدهاي كشور قرار دارند كه ايجاد شبكه هاي اصلي و فرعي آبياري و اتصال زمين هاي زراعي به سدها از برنامه هاي مهم دولت مي باشد.

وي گفت: به طور مشخص طرح ايجاد شبكه هاي آبياري ده هزار هكتاري از اراضي زراعي خوزستان كه از سوي جهاد نصر به مورد اجرا گذاشته شده به عنوان يكي از طرحهاي نامبرد كه تامين اعتبار آن از سوي بانك كشاورزي صورت گرفته و در هفته جاري قرارداد آن نهايي و اجرايي خواهد شد.


منبع :خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران ( ايرنا )
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal