افتتاح پروژه مشترک شیلاتی ایران و فرانسه
1394/07/13
سازمان شیلات ایران پروژه مشترک ایران و فرانسه برای پرورش ماهی دریایی سی بریم با هدف تأمین نیاز داخلی و ذخایر آبزیان و صادرات در قشم توسط وزرای کشاورزی ایران و فرانسه از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
 علیرضا کیهان پور با اعلام این خبر اظهار کرد: بزرگ‌ترین پروژه مشترک شیلاتی دقایقی پیش توسط وزیر جهاد کشاورزی ایران و وزیر کشاورزی فرانسه از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
وی خاطرنشان کرد: برای این پروژه که در 50 کیلومتری قشم در منطقه شیب دراز قرار دارد تا به امروز 7 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و ماهی دریایی سی بریم از خانواده شانک یا سی بس در قفس پرورش داده می‌شود.
مدیر روابط عمومی شیلات ایران ادامه داد: ظرفیت تولید این پروژه مشترک ایران و فرانسه 10 میلیون قطعه با ظرفیت تولید سالانه 10 هزار تن از این نوع ماهی است که با پشتیبانی 200 قفس دریایی انجام می‌شود.
وی تاکید کرد: این سیستم به صورت مدار بسته و با تکنولوژی روز دنیا راه اندازی شده است که امیدواریم با همت بخش خصوصی فازهای دیگر این پروژه نیز افتتاح شود.
این مقام مسئول یادآور شد: این پروژه در منطقه‌ای محروم ایجاد شده است که به کار آفرینی و اشتغال ساکنین کمک می‌کند.
وی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده امیدواریم به صورت مشترک صادرات نیز داشته باشیم.
گفتنی است که هیأت تجاری فرانسه امروز هچنین دیداری با وزیر جهاد کشاورزی و رئیس اتاق بازرگانی ایران به منظور گسترش همکاری‌های تجاری و اقتصادی برگزار می‌کند.

منبع : خبرگزاری موج
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal