حجتی فردا سه شنبه به کمیسیون کشاورزی می رود
1394/02/29

نشست مشترک اعضای کمیسیون کشاورزی با حجتی وزیر جهادکشاورزی فردا (29 اردیبهشت) برای بررسی مشکلات و معضلات بخش کشاورزی، نگرانی های کشاورزان و برنامه های وزارتخانه در این راستا برگزار خواهد شد.سیدمحمدسادات ابراهیمی، عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با یادآوری دستور کار جلسه روز سه شنبه این هفته کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس گفت: براساس دستور کار مشخص شده قرار است نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با حضور درمحل وزارت جهادکشاورزی در نشستی مشترک با حجتی، وزیر جهادکشاورزی و معاونان و سایر مسئولان این وزارتخانه به بررسی مشکلات بخش کشاورزی بپردازند.

 عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: دراین نشست مشترک مسایل و مشکلات کلان کشور از جمله حوزه بیابان زدایی،جنگل کاری و مسایل مربوط به دام و طیور و همچنین مشکلات سایر بخش های کشاورزی مثل گندم مطرح و بررسی خواهد شد.

 سادات ابراهیمی ادامه داد:دراین جلسه همچنین هریک از نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس می توانند مسایل ملی و مشکلات حوزه های انتخابیه خود را با وزیر جهادکشاورزی در میان بگذارند.وی گفت: هدف از برگزاری این نشست مشترک ایجاد فضایی باز و دوستانه است تا مسایل و معضلات بخش کشاورزی از سوی نمایندگان مطرح شده و از سوی دیگر مسئولان وزارت جهادکشاورزی برنامه ها و راهکارهای خود در راستای رفع این مشکلات را ارائه و تشریح کنند.

 استمرار در برگزاری جلسات بین مجلس و وزارت جهادکشاورزی

 عضوهیات رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس افزود: قرار براین است که چنین جلساتی به طور مداوم و دوره ای برگزار و جلسات آتی در مجلس شورای اسلامی تشکیل شودتا یک گفت و گوی طرفینی بین دو مجموعه وزارت جهادکشاورزی و مجلس انجام و مسایل و مشکلات بخش کشاورزی از نزدیک بررسی شود.

 این نماینده مردم درمجلس نهم در ارزیابی عملکرد وزیر جهادکشاورزی برای مدیریت بخش کشاورزی گفت: برای ارزیابی عملکرد هر مسئول و فردی باید امکانات و اختیارات آن فرد و مسئول را درنظر داشت تا بتوان قضاوت درست و صحیحی را انجام داد.

 سادات ابراهیمی گفت: بنابراین با توجه به اینکه شرایط کشور یک شرایط خاص است و با درنظر داشتن مشکلات اقتصادی و کمبود اعتبارات قطعا چالش ها و مسایل پیش روی وزارت جهادکشاورزی هم تا حدودی طبیعی است.

 عضوهیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس افزود: همچنین وضعیت تحریم ها در بروز مشکلات متعدد بخش کشاورزی به صورت مستقیم و غیرمستقیم بی تاثیر نبوده و این مسایل اثرات منفی را بر بخش کشاورزی وارد کرده است که رسیدگی به این مشکلات تا حدودی فراتر از اختیارات دولت و وزیر بوده است.

منبع : خبرگزاری کشاورزی ایران ( ایانا)

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal