سخت‌گيري‌هاي غيرقانوني بانك‌ها براي ارائه تسهيلات به كشاورزان
1391/12/19

وزير جهاد كشاورزي گفت: برخي از بانك‌ها برخلاف قانون، وثيقه‌ها و ضمانت‌هاي سختي براي ارائه تسهيلات به كشاورزان تعيين مي‌كنند.

صادق خليليان در گفت‌وگو با خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) يكي از مشكلات اساسي بخش كشاورزي را تعيين وثيقه‌هاي سنگين براي ارائه تسهيلات به كشاورزان از سوي بانك‌ها عنوان و اظهار كرد: بر اساس مصوبات دولت، قانون بودجه، قانون برنامه پنجم و قانون افزايش بهره‌وري براي ارائه تسهيلات بانكي به كشاورزان وثايق و شرايط خاصي تعيين شده تا آنها بتوانند به راحتي تسهيلات مورد نياز خود را دريافت كنند، برخي از بانك‌ها از قانون تمكين نمي‌كنند.

وي تصريح كرد: بر اساس جلساتي كه با رييس‌جمهور و بانك مركزي، بانك‌هايي كه در اجراي قانون براي ارائه تسهيلات به كشاورزان همكاري كنند، مورد تشويق قرار گرفته و به بانك‌هايي كه همكاري نكنند، تذكر داده مي‌شود.

خليليان از پيگيري براي فراهم شدن شرايط اجراي طرح خودكفايي گوشت قرمز خبر داد و اظهاركرد: بر اساس جلسات اخير در دولت، كارگروه توسعه كشاورزي و جلسه‌ي دامداران با رييس‌جمهور تسهيلات خوبي براي دامداران مد نظر گرفته شده كه مي‌توان به اختصاتص اعتبار 100 ميليارد توماني براي تامين علوفه اشاره كرد.

وزير جهاد كشاورزي گفت: اين اعتبار در اختيار اتحاديه دامداران و صندوق توسعه حمايت از دامداري قرار گرفته و قرار شده به سرمايه اين صندوق اضافه شود.

به گفته وي تقويت سرمايه صندوق حمايت از دامداري‌ها كمك مي‌كند تا دامداران بتوانند با پشتوانه بيشتري جهت خودكفايي گوشت قرمز گام بردارند.

خليليان گفت: توسعه‌ي كشت دانه‌هاي روغني و جلوگيري از قاچاق دام به كشور‌هاي همسايه برنامه‌هاي وزارت جهاد كشاورزي براي افزايش توليد گوشت قرمز است.

وزير جهاد كشاورزي خاطر نشان كرد: براي رسيدن به خودكفايي گوشت، توافقاتي با اتحاديه دامداران صورت گرفته تا از ظرفيت‌هاي موجود در دامداري‌ها و سرمايه‌گذاري‌هاي صورت گرفته استفاده شود. 


منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا)

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal