فناوري هاي نو به نفع واحدهاي توليدي روستايي
1391/08/16
ورود تكنولوژي به روستاها از ابزارهاي مورد نياز براي بخش كشاورزي است كه تجهيز روستاها به اين ابزارهاي الكترونيكي توسعه روستاها را به همراه دارد.داود يارمحمدي كارشناس كشاورزي در گفت: ورود تكنولوژي به روستاها از ابزار مورد نياز براي بخش كشاورزي است كه تجهيز روستاها به اين ابزارهاي الكترونيكي از شواهد توسعه روستايي است.

وي گفت: افزايش عملكرد واحدهاي توليدي كشاورزي در روستاها و افزايش توليد از فوايد استفاده از فن آوري هاي نو در كشاورزي در روستاهاست.

يارمحمدي به استفاده هاي جانبي از فن آوري در روستاها اشاره كرد و گفت: افزايش كارايي اقتصادي واحدهاي كوچك توليدي، بهبود اداره امور دام، اطلاع رساني و ترويج كشاورزي و آگاهي از شيوه هاي نوين توليد از تائيد فن آوري در روستاها بر بخش كشاورزي است.

وي تصريح كرد: با ورود فن آوري به روستاها مي توان نياز بازار را پيش بيني كرد و در نهايت با تنوع محصولات توليد حتي در سطح صادرات مواجه بود.

يارمحمدي تاكيد كرد: يكي از مهمترين فوايد اين طرح در بخش كشاورزي روستاها آموزش كشاورزان از راه دور و حتي كنترل آفات است كه مي توان تائيد آن را در ميزان توليدات كشاورزي ديد، همچنين با اين كار مي توان آمار دقيقي از كشاورزان و نوع توليد آنها به دست آورد.

وي در پايان گفت: نگاه فن آوري به روستاها نبايد فقط براي انجام امور اداري و بانكي باشد بلكه با ورود فن آوري به بخش كشاورزي مي توان ارتباط بيشتري بين زندگي روستائيان و ورود فن آوري به روستا برقرار كرد.

منبع : خبرگزاري باشگاه خبرنگاران
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal