تهران، میزبان بزرگترین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و مواد غذایی خاورمیانه
1394/02/23
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته 5 تا 8 خرداد ماه با حضور صدها شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
به گزارش خبرگزاری موج، بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته؛ در این نمایشگاه 700 شرکت و واحد تولیدی داخلی و 235 شرکت خارجی حضور داشته که جدیدترین کالاها، تولیدات و خدمات خود را ارائه کرده و در معرض دید علاقه مندان قرار خواهند داد.
انگلستان، اسپانیا، اتریش، اوکراین، امارات متحده عربی، بحرین، ایتالیا، آلمان، بلژیک، پرتغال، تایلند، لوکزامبورگ، لبنان،کویت، عمان، ژاپن، ترکیه، چین، روسیه، سوئیس، فرانسه، کره جنوبی، هلند و هند کشورهایی هستند که در نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذائی، ماشین آلات و صنایع وابسته حضور دارند.
از تعداد فوق شرکت کنندگان کشورهای اسپانیا، آلمان، اتریش، ایتالیا، ترکیه، چین، فرانسه و هند به صورت گروهی در نمایشگاه مشارکت خواهند کرد.
حضور شرکت ها و کشورهای خارجی در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته (ایران آگروفود 2015) نسبت به سال گذشته حدود 60 درصد رشد یافته است.
این نمایشگاه در فضایی به مساحت بیش از 60 هزار مترمربع و در سالن های 38، 38آ، 35، 40، 40آ، 41، 41ب، خلیج فارس 44 ، 31A، 31B، 6، 7،8-9، 10-11،13-12، 27 ، سری 25 و فضای بازسالن های نمایشگاهی برپا خواهد شد.
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذائی، ماشین آلات و صنایع وابسته، امسال در سه بخش تخصصی ایران فود، ایران فودتک و ایران آگرو برگزار می شود که براساس آن ایران فود شامل فرآورده ها و محصولات غذایی – صنایع تبدیلی و صنایع مرتبط در سالن های 6، 7، 8-9، 10-11،13-12، 27، میلاد همکف (31A)، میلاد طبقه اول 31B ،35 سری 25 و فضای باز مربوطه برگزار می شود.
ایران فودتک نیز شامل ماشین آلات، تجهیزات و تکنولوژی صنایع غذایی، بسته بندی و تجهیزات جانبی و ماشین آلات و صنایع مرتبط نیز در سالن های 38، 38آ، 40 طبقه اول و دوم، 41 طبقه اول و دوم، خلیج فارس 44 و فضای باز مربوطه و ایران آگرو هم ماشین آلات و تجهیرات کشاورزی و آبیاری – صنایع کشاورزی و صنایع مرتبط در سالن خلیج فارس44 و فضای باز مربوطه برپا می شود.
معرفی توانمندی ها و پیشرفت های کشورمان در حوزه کشاورزی و غذایی، ارتقای سطح مبادلات تجاری کشورمان در جهت توسعه صادرات غیرنفتی، آشنایی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دستآوردهای علمی و صنعتی حوزه کشاورزی و غذایی داخلی و خارجی، اشتغال و کارآفرینی، ارتقاء دانش و تبادل اطلاعات بین شرکت کنندگان در نمایشگاه، تشویق و ترغیب تولیدکنندگان برای رقابت سالم و هدفمند در عرصه این صنعت و ایجاد فضا برای ارتباط مستقیم تولید کنندگان با مصرف کنندگان از مهمترین اهداف برگزاری نمایشگاه یاد شده هستند.
در بخش های مختلف این نمایشگاه انواع صنایع پروتئینی، فرآورده های گوشتی و لبنی، غذاهای آماده و نیمه آماده؛ صنایع تبدیلی، انواع کنسروهای غیرگوشتی، انواع خشکبار؛ سبزیجات خشک و معطر، عرقیات گیاهی، ادویه جات، چاشنی ها، صنایع آشامیدنی، انواع فرآورده های آردی، نان صنعتی، صنایع قند و نیشکر، فرآورده های روغنی، پخش و توزیع انواع فرآورده های غذایی، صنایع کشاورزی، صنایع وابسته و ماشین آلات و ادوات مربوطه، نهاده های کشاورزی، ماشین آلات و ادوات کشاورزی و باغبانی، سیستم های آبیاری، گلخانه، ماشین آلات بسته بندی، توزین و پرکن، ماشین آلات صنایع آردی، ماشین آلات صنایع کنسرو و کمپوت، ماشین آلات صنایع روغن، ماشین آلات صنایع شیر و لبنیات و پنیر، ماشین آلات صنایع تبدیلی، ماشین آلات صنایع گوشت، ماشین آلات صنایع سردخانه، ماشین آلات صنایع غذایی سبک، ماشین آلات صنایع غذایی مادر، ماشین آلات تکمیلی صنایع غذایی، ماشین آلات عمومی صنایع غذایی، تصفیه و پالایش آب و بسته بندی ارائه خواهد شد.
همزمان با برگزاری این نمایشگاه؛ نشست های تخصصی جانبی متنوع در مباحث موضوعی نمایشگاه توسط متخصصان، کارشناسان و دست اندرکاران صنعت غذا و کشاورزی کشور نیز برگزار خواهد شد.
از سوی دیگر با توجه به پتانسیل بالای کشورمان در زمینه صنعت کشاورزی و به تبع آن صنایع مرتبط و سابقه برگزاری بیست و یک ساله این نمایشگاه، شرکت های خارجی یا نمایندگی های آنها از کشورهای صنعتی جهان در قالب پاویون های گروهی و یا بصورت شرکت های مستقل در کنار صاحبان صنایع، تولیدکنندگان و شرکت های مطرح داخلی جهت نمایش دستآوردها، تبادل آخرین اطلاعات روز و معرفـــی تازه های بازار در زمینه این صنعت مهم در نمایشگــــاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته حضور می یابند.
 
منبع : خبرگزاری موج
تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal