برای تدوین برنامه ششم توسعه به آمار صحیح بخش کشاورزی نیاز مبرم داریم
1393/05/14
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که به جز بخش طیور در ارتباط با محصولات زراعی، باغی، دامی با مشکلات آماری روبرو هستیم، تصریح کرد: برای تدوین برنامه ششم توسعه به آمار صحیح بخش کشاورزی نیاز مبرم داریم.
 عبدالمهدی بخشنده، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، در دومین گردهمایی معاونین برنامه‌ریزی استانداری‌ها در رابطه با سرشماری عمومی کشاورزی در سال 93 با اشاره به اهمیت آمار در بخش کشاورزی گفت: تأمین امنیت غذایی مردم نیازمند در اختیار داشتن آمار صحیح در بخش کشاورزی است.
بخشنده بر ضرورت راستی آزمایی آمار بخش کشاورزی تأکید کرد و افزود: وزارت جهاد کشاورزی از ابزار مختلف نظیر ماهواره برای دستیابی به آمار دقیق بخش کشاورزی نظیر سطح زیر کشت اراضی و... استفاده می کند، ولی؛ با توجه به خرد و پراکنده بودن زمین های کشاورزی جمع آوری آمار این بخش با مشکلاتی همراه است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی سپس با اشاره به این که به جز بخش طیور در ارتباط با محصولات زراعی، باغی، دامی با مشکلات آماری روبرو هستیم، تصریح کرد: برای تدوین برنامه ششم توسعه به آمار صحیح بخش کشاورزی نیاز مبرم داریم.
دکتر بخشنده در بخشی از سخنان خود با اشاره به این که خرید تضمینی گندم بزودی از مرز 6 میلیون تن می گذرد، یادآور شد: میانگین خرید گندم در دو سال گذشته حدود سه و نیم میلیون تن بوده است.
وی با بیان این که برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال جاری 18 هزار میلیارد تومان لازم است، گفت: دولت تاکنون 6 هزار میلیارد تومان به منظور خرید گندم اختصاص داده است.
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که بخش کشاورزی سالانه به 12 هزار میلیارد لیتر سوخت نیاز دارد، اظهار داشت: با هماهنگی با وزارت نفت مقرر شد تا برای کشاورزان کارت سوخت صادر شود.
وی خاطرنشان کرد: مشکل وزارت نفت این بود که ماشین های کشاورزی باید پلاک داشته باشند که در این ارتباط با هماهنگی با نیروی انتظامی تاکنون 50 هزار دستگاه از این ماشین ها پلاک گذاری شده و تا پایان امسال این تعداد به 100 هزار دستگاه می رسد

منبع : خبرگزاری موج
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal