صادرات كود شيميايي مشروط به تامين نياز داخل و موافقت وزارت جهاد شد
1391/03/06

در پي كمبود كود شيميايي در برخي مناطق كشور وزير جهاد كشاورزي خبر داد: هيئت دولت تصويب كرده است صادرات هر گونه كود شيميايي از اين پس بعد از تامين نياز داخل، از محل مازاد و با موافقت وزارت جهاد كشاورزي صورت گيرد.

 صادق خليليان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: در هيئت دولت تصويب شد صادرات هرگونه كود شيميايي قبل از هر چيز منوط به تامين نيازهاي داخل شود و بعد از اينكه نياز داخل تامين شد با موافقت وزارت جهاد كشاورزي مازاد نياز داخل مي‌تواند صادر شود.

وزير جهاد كشاورزي افزود: از آنجايي كه كشاورزان برخي مناطق كشور با كمبود كود شيميايي مواجه بودند با اين مصوبه دولت نياز آنها به كود برطرف خواهد شد.

خليليان در پاسخ به اينكه آيا مفهوم مصوبه اين است كه صادرات كود اوره كه قبلا در اختيار شركت نفت بود در اختيار وزارت جهاد كشاورزي خواهد بود؟‌ گفت: بعد از اينكه نياز داخل تامين شد و بعد از كسب موافقت وزارت جهاد كشاورزي مي‌توانند صادر كنند. به گزارش فارس، پيش از اين شركت نفت به طور مستقل اقدام به صادرات كود مي‌كرد و به دليل عدم هماهنگي با بخش كشاورزي و به رغم خودكفايي كشور در توليد كود اوره شايد عده‌اي از  كشاورزان داخل با مشكل تهيه كود هم مواجه بودند. 
منبع : خبرگزاري فارس

تعداد مشاهده خبر74 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal