کنترل واردات گندم تا کمتر از 2 میلیون تن
1394/04/20

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی از خرید تضمینی بیش از پنج میلیون تن گندم از کشاورزان خبر داد و گفت: امسال میزان واردات گندم در حداقل ممکن (کمتر از دو میلیون تن) کنترل می‌شود.

علی قنبری - معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: از ابتدای خرید تضمینی گندم تاکنون بیش از پنج میلیون و 200 هزار تن از این محصول به ارزش بالغ بر 6000 میلیارد تومان از کشاورازن خریداری شده که 4800 میلیارد تومان آن به حساب‌شان واریز شده است.

وی با بیان اینکه به محض تامین اعتبارات خرید تضمینی گندم،‌ مابقی مطالبات کشاورزان پرداخت می‌شود‌، افزود: همه استان‌های کشور به جمع فروشندگان گندم به دولت پیوسته‌اند و تاکنون هیچ گزارشی از نظر شرایط اقلیمی و آفات و بیماری‌ها در مزارع کشور اعلام نشده است.

قنبری اظهار کرد: سالانه حدود 9 میلیون تن گندم در کشور تولید می‌شود که با توجه به شرایط اقلیمی و میزان خرید تضمینی گندم، پیش‌بینی می‌شود امسال حدود هشت میلیون تن از این محصول استراتژیک از کشاورزان خریداری شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته امسال حدود 11 میلیون تن گندم در کشور تولید می‌شود و با توجه به پیش بینی خرید هشت میلیون تنی این محصول، میزان واردات آن در حداقل ممکن (کمتر از دو میلیون تن) کنترل می‌شود.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal