تولید کافی میوه در کشور و ممنوعیت واردات
1393/08/25
خلیل آقایی در نشست با مسوولان شهرستان جیرفت و عنبرآباد اظهار کرد: بعضی از تجار بدون اینکه به ظرفیت تولید ما نگاه کنند، فقط منافع خود را می‌سنجند و بحث واردات میوه شب عید را مطرح کردند که وزارت جهاد کشاورزی ممنوعیت واردات میوه شب عید را اعلام کرد.
قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس بیان کرد: هیچ میوه‌ای وارد کشور نمی‌شود، میوه تولیدی کشور ما با توجه به مشکلاتی که دارد کفاف کشور را به ویژه در شب عید می‌دهد و هیچ نیازی به واردات میوه نداریم.
وی بیان کرد: بعضی از بی‌تدبیری‌ها در سال‌های گذشته بود که ادعا می‌کردند، تولید بالا است، اما؛ واردات ما رو به رشد بود و پرتقال مصری تمام بازارهای کشور ما را فرا گرفته بود.
آقایی گفت: ما امسال به اندازه کافی مرکبات و سایر میوه‌های دیگر داریم و نیازی به واردات میوه نداریم و حتی می‌توانیم در سال‌های آینده میوه‌ هم به سایر کشورها صادر کنیم.
وی تصریح کرد: با وجود تمام فشارهایی که هست و بعضی‌ها منافع خود را در نظر می‌گیرند و به عنوان تاجر با موضوع برخورد می‌کنند، ما در تولید میوه شب عید در بازار کشورمان هیچ مشکلی نخواهیم داشت و ممنوعیت آن از طرف وزارت جهادکشاورزی اعلام شده است.


منبع : خبرگزاری موج
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal