افزايش 78 درصدي توليد كلزا
1392/08/12

مديركل دفتر پنبه و دانه‌هاي روغني وزارت جهاد كشاورزي گفت: امسال حدود 253 هزار تن كلزا از مزارع كشور برداشت شد كه نسبت به سال گذشته 78 درصد افزايش داشته است.

محمدرضا درگاهي  اظهار كرد: افزايش توليد كلزا در سال جاري نسبت به سال گذشته ناشي از قيمت‌هاي بازرگاني اين محصول و شرايط جوي مساعد نسبت به سال گذشته است كه باعث شده كه سطح زير كشت و عملكرد توليد اين محصول استراتژيك افزايش يابد.

وي افزود: سطح زير كشت كلزا در سال گذشته حدود 82 هزار هكتار بود كه با توجه به قيمت‌هاي مناسب آن در سال جاري به 120 هزار هكتار افزايش يافت و از سوي ديگر ميزان عملكرد اين محصول در هر هكتار از 1754 كيلوگرم به 2150 كيلوگرم رسيد.

مدير كل دفتر پنبه و دانه‌هاي روغني وزارت جهاد كشاورزي ادامه داد: سطح زير كشت كلزا نسبت به سال گذشته 45 درصد، ميزان توليد 78 درصد و ميزان عملكرد آن در واحد سطح 22 درصد افزايش يافته است چرا كه قيمت اين محصول به عنوان يكي از عوامل تعيين‌كننده افزايش انگيزه كشاورزان از 1800 تومان تا 2100 تومان بود.

به گفته درگاهي قيمت خريد تضميني كلزا از 870 تومان در سال گذشته به 1700 تومان افزايش يافت و امسال به نظر مي‌رسد بازار كلزا و ديگر دانه‌هاي روغني نسبت به سال گذشته بهتر باشد.


منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا ) 

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal