تصویب بسته حمایتی دولت از شیرخام تا هفته آینده
1394/03/19
معاون امور بهبود دام وزارت جهادکشاورزی از ارایه طرح ساماندهی خرید شیرخام به دولت خبرداد و گفت: این موضوع بزودی و تا یک هفته آینده به صورت بسته حمایت از تولید و صنایع شیر خام تصویب خواهد شد و منافع تولیدکنندگان شیر و همچنین درخواست های صنایع لبنی مدنظر خواهد بود.
 

حسن رکنی با بیان اینکه براساس مصوبه سال گذشته قیمت خرید هر کیلو گرم شیر خام از دامداران 1440 تعیین شده است، افزود: با توجه به افزایش تولید شیر خام در سال 93 نسبت به سال ماقبل آن، کارخانجات لبنی از نرخ مصوب دولت استقبال نکردند.

وی اظهار داشت: همچنین برای ساماندهی خرید شیر خام با این قیمت طرحی در ستاد تنظیم بازار تهیه و به دولت ارائه می شود.

رکنی گفت: تولیدکنندگان محصولات لبنی برای خرید شیر 1440 تومانی، موضوع افزایش قیمت محصولات خود را مطرح می کنند و دولت هم به نیاز بخش مصرف کننده نیز توجه دارد که در این بسته حمایتی به منافع همه گروه ها اعم از تولید، فرآوری و مصرف کنندگان توجه خواهد شد.

وی افزود: جزئیات این موضوع پس از تصویب اطلاع رسانی خواهد شد و تولیدکنندگان شیرخام و دامداران مشکلی از این لحاظ نخواهند داشت.

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: هرگونه شایعه مبنی بر دور ریختن شیر خام دروغ است و بخش دامپروری همانند دیگر صنایع و فعالیت ها با ورود تولیدکنندگان جدید و خروج برخی از فعالان مواجه است و خوشبختانه تولید شیرخام روند افزایشی دارد.

وی همچنین از افزایش صادرات شیر خشک خبر داد و گفت: برای صادرات هم برنامه ریزی هایی داریم زیرا حمایت از تولید در گرو حمایت دولتی است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا )

تعداد مشاهده خبر2 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal