ممنوعیت واردات برنج ادامه دارد
1394/03/12
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه واردات برنج همچنان ممنوع است، گفت: مقادیر بسیار محدودی برنج خارجی قبلاً ثبت سفارش شده بود که وارد شده است.
 عباس کشاورز در مورد مباحث مطرح شده مبنی بر واردات برنج پس از ماه مبارک رمضان افزود: باتوجه به ذخیره سازی کافی برنج و نیاز سنجی‌های انجام شده، واردات این کالا همچنان ممنوع است.
وی گفت: بر اساس تصمیم گیری‌های انجام شده در ستاد تنظیم بازار، واردات برنج خارجی از اسفند سال گذشته ممنوع شد. ضمن اینکه مقادیر بسیار محدودی برنج خارجی قبلاً ثبت سفارش شده بود که وارد شده است.
کشاورز با بیان این که ثبت سفارش واردات این برنج‌ها پیش از تصویب و ابلاغ ممنوعیت واردات در اسفند سال گذشته بوده است، اضافه کرد: از اسفند سال گذشته تاکنون هیچ سفارشی برای واردات برنج پذیرفته نشده است.
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: ممنوعیت واردات برنج به قوت خود باقی است و قرار نیست تغییری در این دستورالعمل داده شود.
اظهارات این مقام مسوول در حالی است که بر اساس آمار گمرک در دو ماهه نخست امسال ۱۴۹ هزار تن برنج به ارزش ۱۵۳ میلیون دلار وارد کشور شده است.
این در حالی است که جمیل شایق، دبیر انجمن برنج به موج گفته است: قرار ما این بود در سال 94 دیگر برنجی وارد نشود؛ به دلیل اینکه مازاد برنج کافی بود. امسال در فروردین ما شاهد واردات 45 هزارتن برنج به کشور بودیم. در مورد این موضوع هم هنوز کسی جواب درست نداده که چرا این مقدار برنج وارد شده است؟


منبع :خبرگزاری موج
تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
گزارش جلسه.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal