توليد، واردات و صادرات محصولات كشاورزي در وزارت جهاد متمركز شود
1391/07/01

عضو كميسيون كشاورزي مجلس گفت: سياست‌گذاري توليد، برنامه‌ريزي براي واردات و صادرات محصولات كشاورزي و تنظيم بازار اگر در دست وزارت جهاد كشاورزي باشد كاربردي‌تر به نظر مي‌رسد.

محمد تقي توكلي در خصوص دليل به تعويق افتادن بررسي طرح انتزاع وظايف كشاورزي از وزارت صنعت كه قرار بود اوايل مرداد در صحن مجلس بررسي شود گفت: در ابتدا اين طرح به كميسيون كشاورزي ارجاع شد، اما به دليل گستردگي ابعاد اين طرح از سوي هيئت رئيسه مجلس ابلاغ شد تا كميسيون ويژه‌اي متشكل از سه كميسيون كشاورزي، اجتماعي و صنعت و معدن بررسي اين طرح را به عهده بگيرند.

وي افزود: كميسيون ويژه تاكنون يكي؛ دو جلسه‌ تشكيل داده و برخي از مواد طرح را بررسي كرده‌اند اما هنوز طرح نهايي نشده و از ميزان پيشرفت آن به دليل اينكه از اعضاي كميسيون ويژه نيستم اطلاعي ندارم.عضو كميسيون كشاورزي مجلس در خصوص ثمرات تصويب نهايي طرح انتزاع در بخش‌هاي توليد، واردات و صادرات محصولات كشاورزي اظهار داشت: اگر بتوان برنامه‌ريزي، سياست‌گذاري و اجراي كارها را در يك بخش مديريتي متمركز كرد طبيعتا فوايد بيشتري خواهد داشت.توكلي گفت: وقتي توليد‌كننده باشيم و سياست‌گذاري توزيع و مصرف هم در دست خودمان باشد به راحتي مي‌دانيم كه چگونه بازار را تنظيم كنيم تا توليد بيش از حد نياز نباشد و همچنين چه زماني واردات و صادرات داشته باشيم.

وي افزود: سياست‌گذاري توليد، برنامه‌ريزي براي واردات و صادرات محصولات كشاورزي و تنظيم بازار اگر در دست وزارت جهاد كشاورزي باشد كاربردي‌تر به نظر مي‌رسد.

عضو كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اين سؤال كه برخي كارشناسان معتقدند كه وزارت جهاد كشاورزي توانايي مديريت ساختار جديد را ندارد گفت: اگر وزارتخانه جديد از لحاظ نيروي انساني و امكانات چيدمان خوبي داشته باشد تفاوت ندارد اين وظايف به عهده وزارت جهاد كشاورزي باشد يا وزارت صنعت و معدن.

توكلي گفت: همان تيم مي‌تواند در وزارتخانه جديد كارهايي كه لازم است را به خوبي انجام دهد البته ممكن است يك وقفه كوتاه براي هماهنگي بخش‌هاي مختلف و كارها پيش بيايد.
منبع : خبرگزاري فارس

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal