ارزیابی 100 روزه دولت به اتمام نرسیده است/ کشاورزی اولویت اول پس از نفت
1392/07/20
عضو كميسيون "كشاورزي "مجلس با بيان اينكه شايد اين روزهاي كشاورزي، جز آن 100 روزي باشد كه دولت قول ارزيابي و ساماندهي مشكلات را داده است، گفت: به هيچ عنوان توليد كنندگان نبايد از فعاليت منع شوند چرا كه دولت نيز كشاورزي را اولويت اول پس از نفت خوانده است.
هدايت الله مير مرادزهي نماينده مردم سراوان و زابلي در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه هر چه براي قشر توليد كننده هزينه شود، در واقع هزينه نيست بلكه سرمايه محسوب مي شود، اظهار داشت: هم اكنون توليد كنندگان در تامين نهاده هاي خود نيز با مشكل مواجه و مجبور به پرداخت قيمت گزافي براي تامين آنها شده اند.

وي ،‌افزود: دولت يازدهم شعار تحول در اقتصادي داد و "كشاورزي"را اولويت اول پس از نفت خواند البته ممكن است اين روزها جز آن 100 روزي باشد كه دولت قول ساماندهي مسائل را در اين مدت داده بود.مير مرادزهي با تاكيد بر اينكه لازم است قيمت ها كنترل شوند و اگر كاهش نيابند حداقل بيشتر نشوند، گفت: مسئله تامين نهاده ها برنامه اي بوده كه در مجلس مطرح شده و لازم است دولت با استفاده از نيروهاي كارشناس خود توليد كنندگان را مورد حمايت قرار دهد زيرا اين مسئله يك مديريت داخلي را طلب مي كند.

عضو كميسيون كشاورزي آب و منابع طبيعي مجلس به دلالان اشاره كرد و افزود: چطور است كه اين امكانات در اختيار دلالان و واسطه ها قرار دارد ولي به محض اينكه براي امور مردم برنامه ريزي مي شود با مشكل مواجه مي شود.وي ادامه داد: دولت بايد ورود كند و با نظارت و حمايت از توليد كننده و فعال كردن بخش خصوصي به ساماندهي اين حوزه بپردازد.

مير مراد زهي تصريح كرد: اگر به هر دليلي چه عدم تخصيص ارز مرجع و چه دليل ديگري فعاليت توليد كنندگان با مشكل مواجه شود تمام حوزه هاي مختلف در جامعه اعم از مصرف كننده، توليد كننده و حتي توزيع كننده نيز با مشكل مواجه مي شوند. 

منبع : باشگاه خبرنگاران
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal