معاون وزیرجهادکشاورزی: تلاش ها برای تولید محصولات ارگانیک کافی نیست
1393/11/12
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تلاش های انجام شده در راستای تولید محصولات ارگانیک کافی نیست گفت: باید برای افزایش تولید محصولات ارگانیک در کشور فعالیت های بیشتری صورت گیرد.
 اسکندر زند» روزشنبه در آیین افتتاحیه هفتمین جشنواره ارگانیک افزود: در حوزه کشاورزی تولید محصولات ارگانیک دارای نقاط ضعف و قوت هستیم که باید با برنامه ریزی نقاط قوت را پررنگ تر و نقاط ضعف را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه کشاورزی به مرور زمان شکل های مختلفی به خود گرفته است افزود: امروزه حرکت به سمت کشاورزی ارگانیک در جهان درحال گسترش است.

زند با ذکر این نکته که در کشور قوانین مربوط به تولیدات ارگانیک وجود ندارد افزود: باید برای وضع این قوانین تلاش هایی صورت گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: از نظرساختاری موسسات تحقیقاتی که بتوانند در زمینه تولید محصولات ارگانیک کار کنند در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به صدور محصولات ارگانیک افزود: باید تولید محصولات ارگانیک در کشور به حدی برسد که ضمن صدور بخشی از آن نیز برای مصرف در اختیار مردم قرار گیرد.

زند بر ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در راستای اهمیت مصرف محصولات ارگانیک تأکید کرد و گفت: در این ارتباط نیز باید از ظرفیت بخش خصوصی برای گسترش تولید محصولات ارگانیک استفاده کنیم.

هفتمین دوره جشنواره محصولات ارگانیک تهران در محل بوستان گفت و گو واقع در اتوبان چمران تا شانزدهم بهمن به مدت شش روزجریان دارد.


منبع : خبرگزاری جمهموری اسلامی ایران ( ایرنا )
تعداد مشاهده خبر2 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal