رييس موسسه جهاد استقلال: تامين نهاده‌ها و كنترل بازار آن وظيفه وزارت تجارت است
1391/05/03

وزارت جهاد كشاورزي متولي توليد گوشت مرغ است و اكنون هيچ‌گونه كمبودي در توليد وجود ندارد و مشكل فعلي قيمت است كه به وزارت صنعت، معدن و تجارت مرتبط مي‌شود.

محمدرضا شافعي‌نيا ـ رييس موسسه جهاد استقلال ـ‌ در گفت‌وگو با خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار كرد: يك كشتي كنجاله سويا به ميزان 18 هزار تن توسط اين شركت ماه گذشته از هند وارد و توزيع شده است و كشتي دوم نيز به ميزان 27 هزار تن يكي دو روز آينده خواهد رسيد و توزيع مي‌شود.

وي با اشاره به اين‌كه كشتي‌هاي ديگري از خوراك دام و طيور توسط شركت‌هاي مختلف وارد كشور شده است، گفت: در حال حاضر نهاده‌هاي دام و طيور به ميزان كافي در كشور وجود دارد.

شافعي‌نيا در پاسخ به اين‌كه علي‌رغم واردات نهاده‌ها هنوز قيمت‌ها شكسته نشده و توليد‌كنندگان از كمبود و گراني آن خبر مي‌دهند، اظهار كرد: تامين خوراك دام و طيور پس از انتقال شركت پشتيباني امور دام به وزارت صنعت، معدن و تجارت به عهده‌ي اين وزارتخانه است، لذا آنها وظيفه‌ي قانوني تامين نهاده‌ها و كنترل بازار آن را دارند.

رييس موسسه جهاد استقلال اظهار كرد: تنظيم بازار خوراك دام و طيور و قيمت گوشت و مرغ در دست وزارت صنعت، معدن و تجارت است و آنها در زمينه وظيفه‌مند هستند.

او اظهار كرد: براساس توصيه‌ وزير جهاد كشاورزي ما به عنوان شركت‌هاي زيرمجموعه وزارت جهاد كشاورزي، در واردات نهاده‌هاي دام و طيور كمك كرديم تا قيمت آنها به حالت عادي برگردد. در حال حاضر هم مقدار زيادي نهاده وارد شده و قيمت‌ها كمي تعديل شده است.

شافعي‌نيا تصريح كرد: وزارت جهاد كشاورزي متولي توليد گوشت مرغ است كه هيچ‌گونه كمبودي در توليد وجود ندارد و مشكل فعلي قيمت است كه به وزارت صنعت، معدن و تجارت مرتبط مي‌شود.

وي افزود: اگر گوشت مرغ در بازار نباشد، وزارت جهاد كشاورزي بايد پاسخ‌گو باشد، اما كنترل نهاده‌ها و تنظيم بازار گوشت مرغ به عهده‌ وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

به گفته رييس موسسه جهاد استقلال سالانه يك تا 1.5 ميليون تن كنجاله سويا در صنعت دامداري و مرغداري نياز است كه 90 درصد از اين ميزان بايد از طريق واردات بايد تامين شود

منبع: خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
بيانيه زنجان.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal