ذخیره‌سازی مناسب محصولات پروتئینی برای ماه رمضان
1393/03/26

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی گفت: میزان تولید و ذخیره‌سازی محصولات پروتئینی به اندازه کافی است و مشکلی برای تامین نیاز مصرف‌کنندگان در ماه رمضان نداریم.

حسن رکنی اظهار کرد: به طور معمول هر ساله میزان مصرف محصولات پروتئینی در ماه رمضان افزایش می‌یابد که امسال با توجه به تولید و ذخیره‌سازی مناسب انواع محصولات پروتئینی از جمله گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ و شیر به نظر نمی‌رسد مشکلی برای تامین نیاز مصرف‌کنندگان در این ماه وجود داشته باشد.

وی افزود: شرکت پشتیبانی امور دام در کنار وزارت جهاد کشاورزی هر ساله اقدام به ذخیره سازی محصولات پروتئینی برای ماه‌های پر مصرفی مانند ماه رمضان می‌کند که در سال‌های پیش این ذخیره‌سازی عمدتا از محل واردات بود و امسال با توجه به شرایط تولید مناسب، ذخیره‌سازی محصولات پروتئینی از محل تولید داخلی انجام شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی ادامه داد: میزان ذخیره‌سازی گوشت مرغ در شرکت پشتیبانی امور دام تاکنون 120 هزار تن بوده و اگر تعاونی‌های مصرف دستگاه‌های دولتی یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای بخواهند نیاز مصرف‌کنندگان خود را تامین و عرضه کنند شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی هر گونه همکاری در این زمینه را دارد.

رکنی گفت: ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام برای گوشت قرمز به اندازه کافی وجود دارد اما با توجه به انباشتگی تولید در واحدهای دامپروری هدف وزارت جهاد کشاورزی برای تامین گوشت قرمز مصرف‌کنندگان این است که این نیاز از طریق گوشت گرم تامین شود چراکه به دلیل وجود مازاد تولید گوشت قرمز در گذشته امکان صادرات دام سنگین نیز فراهم شده بود.

وی افزود: میزان تولید تخم‌مرغ نیز به اندازه‌ای است که از ابتدای امسال تاکنون بیش از 10 هزار تن تخم‌مرغ به 10 کشور منطقه صادر شده و در هر ماه مازاد مصرف تخم‌مرغ وجود دارد؛ بنابراین با توجه به این شرایط درصدد هستیم نیاز تخم‌مرغ را در ماه مبارک رمضان از محل مازاد مصرف فراهم کنیم.

منبع :  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
Makarem-Tafsir-Nemoone-2-(www.shiayan.ir).pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal