پيش‌سردكننده‌هاي توت‌فرنگي در اختيار كشاورزان قرار گرفت
1391/03/17

كانون توت‌فرنگي توانست با پيش‌سردكننده‌ها براي توت‌فرنگي‌كاران، مصرف و صادرات استاني توت‌‌فرنگي را افزايش دهد.

به گزارش خبرنگار ايانا، رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كردستان در اختتاميه دومين جشنواره و همايش ملي توت‌فرنگي در سنندج با اعلام اين مطلب گفت: همه باور داشتيم اگر ارتباط بين دانشگاه، بخش‌هاي اجرايي و صنعت به شكل هماهنگ وجود داشته باشد منجر به موفقيت خواهد شد.

محمدابراهيم حسن‌نژاد افزود: اين همايش و جشنواره با همراهي كليه بخش‌هاي مرتبط به‌خصوص توليدكنندگان و كشاورزان در راستاي تحقق شعار سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني بود.

وي خاطرنشان كرد: بخش همايش و ارائه مقالات علمي در سطحي بالا و كيفيتي مطرح بود كه اين نشان از استقبال جامعه علمي در مشاركت با بخش اجرايي و كشاورزان و بهره‌برداران بود.

حسن‌نژاد از موفقيت شاخص كانون هماهنگي توت‌فرنگي در پياده كردن دستگاه‌هاي پيش‌سردكننده براي توت‌فرنگي كاران در مزارع خبر داد و تصريح كرد: در گذشته نمونه دستگاه‌هاي پيش‌سردكننده پركولينگ وجود نداشت كه با طراحي اين دستگاه توسط دانشگاه و ساخت آن توسط صنعت‌كاران و در اختيار توت‌فرنگي كاران ايراني قرار دادن توسط جهاد كشاورزي كردستان زنجيره تعامل و ارتباط مثبت را بين دستگاه‌هاي مختلف براي خودكفايي و افزايش بهره‌وري نشان داد.

وي ادامه داد: كانون هماهنگي توت‌فرنگي با اينكه در ابتداي راه است و موفقيت‌هاي مهمي به‌دست آورده است، اما هنوز داراي مشكلات و نقايص بوده كه با ادامه اين همكاري و ارتباط بين زنجيره‌هاي مختلف علم، صنعت و اجرا مي‌توان بر همه آنها غلبه كرد.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كردستان يادآور شد: اجراي موفق جشنواره و همايش توت‌فرنگي امسال زمينه‌اي براي برگزاري همايش‌هاي ديگر شد.

گفتني است، در اختتاميه دومين جشنواره و همايش ملي توت‌فرنگي از ارائه‌دهندگان برتر مقالات علمي تقدير به عمل آمد./

منبع: خبرگزاري كشاورزي ايران (ايانا)
تعداد مشاهده خبر3 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal