لزوم بهبود سیستم های مصرف سوخت ماشین های کشاورزی
1393/05/12
حجتی بر لزوم بهبود سیستم های مصرف سوخت ماشین های کشاورزی تأکید کرد و افزود: در برنامه جامع توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی به گونه ای مدیریت مکانیزاسیون باید صورت گیرد که تولید محصولات مناسب و منطبق با این برنامه پیش رود
محمود حجتی در نشست ستاد مکانیزاسیون کشاورزی افزود: در برنامه جامع توسعه مکانیزاسیون کشاورزی توسعه و گسترش شبکه خدمات پس از فروش ماشین های کشاورزی باید به صورت جامع پیش بینی شود و در نتیجه کارکرد این شبکه، کشاورزان به سهولت از پشتیبانی های لازم، از جمله امور مربوط به تهیه قطعات و انجام تعمیرات بهره مند شوند.
وی ارائه آموزش های مربوط به کاربری و استفاده صحیح ماشین های کشاورزی از طریق شبکه خدمات پس از فروش را ضروری دانست و اظهار داشت: مدیران این وزارتخانه ملزم هستند؛ در برنامه جامع توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی چگونگی ایجاد ساختار مناسب این شبکه را با مدیریت بخش خصوصی مد نظر قرار دهند.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین آموزش های مناسب بکارگیری صحیح ماشین های کشاورزی را ضروری عنوان کرد و گفت: برنامه های آموزش استفاده از ماشین های کشاورزی از طریق شبکه تلوزیونی کشاورزی نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
حجتی با اشاره به ظهور تکنولوژی های نو در حوزه مکانیزاسیون و ماشین های کشاورزی تصریح کرد: لازم است راه ورود فناوری های نو در برنامه جامع مکانیزاسیون پیش بینی شود و در این خصوص ضمن بهره گیری از تجارب سایر کشورها در ورود تکنولوژی های نو و سازگار با محیط کشاورزی ایران، از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی کشور به درستی استفاده شود، به طوری که بخشی از پایان نامه های دانشگاهی به سمت نیازهای بخش کشاورزی و تکنولوژی های نو در حوزه ماشین های کشاورزی و صنعتی سازی سوق داده شود.
وزیر جهاد کشاورزی خطاب به تولیدکنندگان ماشین های کشاورزی گفت: در برنامه جامع مکانیزاسیون کشاورزی کشور به گونه ای سیاستگذاری نمایید که ظرفیت تولید ملی در ساخت ماشین های کشاورزی و از جمله کارخانه های تراکتورسازی، ارتقا و توسعه یابد به طوری که کشور به سمت رقابتی کردن تولید تراکتور و ماشین های کشاورزی هدایت شود.
وی تأکید کرد: در زمینه رشد و تنوع بخشی محصولات، ارتقا استانداردها و بهبود کیفیت ماشین های تولیدی، از جمله انواع تراکتور باید در نتیجه این سیاستگذاری ها حاصل شود.
حجتی بر لزوم بهبود سیستم های مصرف سوخت ماشین های کشاورزی تأکید کرد و افزود: در برنامه جامع توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی به گونه ای مدیریت مکانیزاسیون باید صورت گیرد که تولید محصولات مناسب و منطبق با این برنامه پیش رود و هم در سیاستگذاری ها به تقاضاهای گوناگون کشاورزان برای ماشین های کشاورزی پاسخ داده شود.منبع : خبرگزاری موج
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal