قانون انتزاع هنوز ابلاغ نشده/ وزارت تجارت همچنان تنظيم‌كننده بازار است
1392/08/14

مسئولان وزارت تجارت هفته پيش از واگذاري تنظيم بازار نهاده‌هاي توليد، گندم و شير به وزارت جهاد كشاورزي خبر دادند اما وزرات جهاد كشاورزي اعلام كرد: تاكنون هيچ اعتبار و امكاناتي براي اين واگذري به وزارت كشاورزي ابلاغ نشده و تا امكانات و اعتبارات پيش‌بيني شده در قانون به اين بخش واگذار نشود هيچ يك از وظايف هم قابل واگذاري نيست.

در پي تلاش مسئولان وزارتخانه‌هاي تجارت و جهاد كشاورزي، اجراي قانون انتزاع يا همان قانون تمركز وظايف بازرگاني بخش كشاورزي، هفته گذشته علي پور كاوه، سخنگوي ستاد تنظيم بازار گفت: در راستاي اجراي قانون تمركز وظايف بازگاني بخش كشاورزي قيمت‌گذاري و تنظيم بازار نهاده‌هاي توليد، گندم، شيرخام و لبنيات به وزارت جهاد كشاورزي واگذار شده است كه با توجه به مشكلات به وجود آمده در بازار اين محصولات اساسي و استراتژيك، به نظر مي‌رسد اين واگذاري‌ها از سوي وزارت تجارت بيشتر براي از سر باز كردن وظايف اين وزارتخانه در اين زمينه است.

دراين باره نيز اسماعيل عباس‌پور - مديركل بازرگاني وزارت جهاد كشاورزي - به ايسنا گفت: اين مسئله در جلسه‌هاي گذشته ستاد تنظيم بازار و با حضور نمايندگان وزارت جهاد كشاورزي اعلام شده بود اما در همان زمان نمايندگان حاضر در جلسه اعلام كرده بودند كه اين واگذاري‌ها به هماهنگي‌هاي بيشتر نياز دارد.

وي افزود: تازماني كه امكانات و اعتبارات لازم و پيش‌بيني شده در قانون تمركز وظايف بازرگاني كشاورزي به وزارت جهاد كشاورزي واگذار نشود وظايف آن نيز قابليت واگذاري ندارد و تاكنون هيچ اعتبار و امكاناتي براي اين واگذري به وزارت جهاد كشاورزي ابلاغ نشده است.

مدير كل بازرگاني وزارت جهاد كشاورزي با بيان اينكه واگذاري اين قانون نياز به بسترسازي و ظرفيت‌سازي دارد و هنوز هيچ واگذاري صورت نگرفته است، تاكيد كرد: براي فراهم كردن بسترهاي لازم تيم كارشناسي در معاونت منابع انساني وزارت جهاد كشاورزي تشكيل شده تا هر چه سريع‌تر اين قانون اجرا شود.

به گفته عباس‌پور يكي از موارد و بخش‌هاي مهم در قانون تمركز وظايف بازرگاني بخش كشاورزي، واگذاري شركت پشتيباني امور دام است كه براساس قانون بايد به وزارت جهاد كشاورزي بازگردد كه در اين زمينه‌ نيز مذاكرات بسياري در حال انجام است. 

منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا )

تعداد مشاهده خبر3 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal