گیاهان دارویی اولویت نخست تعامل با خراسان جنوبی است
1394/03/11
سفیر آفریقای جنوبی در ایران با بیان اینکه بحث و تبادل نظر و تشریک مساعی در خصوص گیاهان دارویی اولویت نخست در به نتیجه رسیدن مذاکرات بین ما و استان خراسان جنوبی می تواند باشد، گفت: محیط زیست، معدن و کشاورزی می تواند اولویت های بعدی باشد.
 

« ویلیام وایت هد» روز یکشنبه در جلسه بررسی زمینه های سرمایه گذاری و همکاری اقتصادی با کشور آفریقای جنوبی در بیرجند افزود: البته در سفر به بیرجند متوجه شدم اشتراکات زیادی با شما داریم، منتهی با کلی گویی کار به جایی نمی رسد و باید موضوعات شکافته و طبقه بندی شوند.

وی با بیان اینکه باید دید در چه زمینه هایی بیشتر و زودتر می توانیم به نتیجه برسیم، گفت: لذا در همان موضوعات بیشتر به تبادل تجربیات بپردازیم که به زعم من حوزه گردشگری نیز می تواند مبنای خوبی برای مذاکره باشد.

وایت هد افزود: همچنین در ایران و حتی آفریقای جنوبی یک مشکل بزرگ در زمینه گردشگری وجود دارد که در چند استان ایران که تاکنون سفر کردم به وضوح قابل رویت می باشد و آن فقدان ارایه خدمات به گردشگران است.

وی گفت: البته چون در سال 2010 میزبان جام جهانی بودیم، قبل از میزبانی اقدامات مهمی در زمینه صنعت گردشگری انجام دادیم که تا حدود زیادی این مشکلات برطرف شد و لذا این آمادگی را داریم که تجربیات خود را در اختیار شما بگذاریم.

وایت هد در بخش دیگری با بیان اینکه مخاطب من در این سفر بخش دولتی است، افزود: باید بررسی شود و چارچوب ها مورد ارزیابی قرار گیرند و ببینم چه راهکاری برای توسعه روابط بین دو کشور می توانم بیابم.

وی گفت: پیشینه روابط بین ایران و آفریقای جنوبی به سالهای قبل بازمی گردد و دوازدهمین اجلاس مشترک دو کشور اردیبهشت امسال برگزار شد که این کمیسیون از جمله جلسات قدیمی است که بین ایران و آفریقای جنوبی برگزار می شود.

سفیر آفریقای جنوبی با بیان اینکه امسال در بیست و یکمین سال ارتباط با ایران قرار داریم، افزود: اما رابطه دو دولت قدمتی بیش از این دارد و در اجلاس اردیبهشت ماه توافق شد نتایج متفاوتی کسب شود که قابل اندازه گیری و در دسترس باشد و در همین راستا حوزه های همکاری مشترک در بخش های انرژی، کشاورزی، امور مالی، ساخت و ساز، معدن و ... شناسایی شدند.


منبع :خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا )

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal