دکتر بخشنده، به خانه اصلی اش در جهادکشاورزی بازگشت
1392/07/13

سرانجام پس از مدت ها انتظار، همانطور كه پيش بيني مي شد،محمود حجتي با صدور حكمي، دكتر عبدالمهدي بخشنده معاون برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهادكشاورزي در دوره وزارت خودش در دولت هشتم را، به همين سمت در دولت يازدهم نيز منصوب كرد.

مهندس محمود حجتي، وزيرجهادكشاورزي دولت تدبير و اميد، پس از مدت ها انتظار كه اخيرا موجب شگفتي بسياري از فعالان و دست اندركاران بخش دولتي وخصوصي شده بود؛ مغز متفكر وزارتخانه را به صورت رسمي از بنياد مستضعفان كه دكتر فروزنده( رياست اين بنياد) راضي به از دست دادنش نبود، جدا كرد تا  يكي از سه ضلع كارآمد و جدانشدني وزارتخانه در دولت هشتم(حجتي، بخشنده و صحراييان)، به محمود حجتي بپيوندد.

بنابراين گزارش و به گفته برخي منابع آگاه، يكي از اصلي ترين دلايل اين تاخير، پايبندي بخشنده به اصل اخلاقي رضايت قلبي فروزنده رياست بنياد بوده است كه در دوره طرد چهره هاي كارآمد از ارگان هاي تصميم گيري( پس از استقرار تيم دولت هاي نهم و دهم)، به خوبي قدر و منزلت قابليت هاي اين مدير باهوش بخش كشاورزي را دانست و از او در اداره بخش هلدينگ كشاورزي بنياد مستضعفان استفاده كرد.

بنابر گزارش ايانا، در نهايت بخشنده به نداي دل( همكاري مجدد با محمود حجتي در وزارت جهادكشاورزي) گوش فراداد و پس از  جلب رضايت دكتر فروزنده، بخش كشاورزي از موهبت حضور دوباره اين مدير برنامه ريز، برخوردار شد.

بنابراين گزارش و به گفته برخي فعالان بخش، با حضور دكتر بخشنده، اقدام هاي اصلاحي وزارت جهادكشاورزي وارد فاز اصلي اجرايي مي شود و در صورت اضافه شدن دكتر صحراييان به اين تركيب، بار ديگر مثلث طلايي مديران موفق دوره ادغام وزارتخانه - در فصل تازه مديريت وزارتخانه- براي گشودن قفل هاي بخش كشاورزي، وارد عمل خواهد شد.

بنابرهمين گزارش، بخشنده از مديران جوان و پرانرژي بخش كشاورزي است كه در دوره وزارت دولت هشتم ارتباط سازنده اي نيز با رسانه ها داشت و محمود حجتي هم ترجيح مي داد كه دكتر روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران براي وزارت، او را به عنوان وزير جهادكشاورزي معرفي كند. نكته اي كه خود رييس جمهوري نيز در آيين روز اخذ راي اعتماد مجلس به وزيران دولت يازدهم، بدون نام بردن از كسي، به اين تمايل حجتي اشاره كرد.

در هر حال، بخشنده از سال 1360 خورشيدي فعاليت خود را در وزارت جهاد كشاورزي آغاز كرد. در سال 1372 دكتراي خود را در رشته توليد گياهان زراعي از دانشگاه نيوكاسل انگلستان دريافت كرد. اما طي سال‌هاي 1375 تا 1380 كه عضو هيات رئيسه دانشگاه شهيد چمران اهواز بود، پس از اثبات قابليت هايش به عنوان رئيس اين دانشگاه انتخاب شد. اين انتخاب تا به آنجا موثر شد كه در ادامه نبوغ مديريتي اش بيشتر آشكار شد و از آنجا كه محمود حجتي نيز به عنوان مدير پروژه موفق سدكرخه در خوزستان مشغول خدمت بود، اين همكاري مفيد طرفين، وارد فاز تازه اي شد كه مواهب آن در دوره ادغام، امروز برهمگان آشكار است. البته بخشنده تاكنون به عنوان استاد تمام(فول پروفسور) پايه 38 در دانشكده كشاورزي دانشگاه اهواز  مشغول خدمت به جامعه علمي در بخش كشاورزي بوده است و هم اكنون در دوره هاي دكترا و ارشد، به كار تدريس، پژوهش و راهنمايي پايان نامه دانشجويان دكترا اهتمام دارد.

گفتني است طي دوره پس از انتخاب مجدد  محمود حجتي، عبدالمهدي بخشنده از هيچ مشورت غيررسمي به حجتي دريغ نكرده و تنها مانع پيوستن سريع تر وي به وزارتخانه، رعايت اصل اخلاقي اهميت جلب رضايت رييس بنياد مستضعفان بوده است.


منبع : خبرگزار كشاورزي ايران ( ايانا )

تعداد مشاهده خبر714 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal