اختصاص هزار میلیارد تومان برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی
1394/02/23

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: هزار میلیارد تومان اعتبار برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی در کشور تخصیص داده شد.

 کامبیز عباسی در هفتمین نمایشگاه بین الملی صنایع و ماشین آلات کشاورزی که در پارک جنگلی ارومیه افتتاح شد، اظهار کرد: نزدیک به هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی طی سنوات گذشته برای تجهیز بخش کشاورزی به فناوری و مکانیزاسیون نوین به استانداری کشور ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی جزو رتبه های سوم اعتباری است، افزود: از این رو 41 میلیارد تومان برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی به این استان اختصاص داده شده که انتظار می رود استان هرچه سریع تر متقاضیان را بر اساس اولویت فعالیتهای تولیدی شناسایی و جذب کند.

عباسی به مهم‌ترین رویکردهای اساسی سال 1394 در بخش مکانیزاسیون کشاورزی کشور اشاره کرد و گفت: توسعه فناوری نوین یک از رویکردهای اساسی سال جاری بوده و به کشاورزانی که از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند، کمک‌هایی در قالب مشوق تا سقف حداکثر ۳۰ درصد از سوی دولت به صورت کمک بلاعوض پرداخت می شود.

وی ادامه داد: رویکرد دیگر ارتقاء وضعیت باغات مکانیزاسیون بوده که یک برنامه جامع 12 ساله در این راستا تدوین شده که برای توسعه آن در برنامه و ردیف اعتباری وجود دارد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی درباره افزایش توانایی صنعت کمباین‌های کشاورزی اظهار کرد و گفت: هدف ما این است که ترکیب تواناییهای ناوگان تراکتور و کمباین‌های کشور را اصلاح کنیم.

عباسی با بیان اینکه نزدیک به 400 هزار کمباین و تراکتور در کشور وجود دارد، افزود: از نیمه دوم سال 1392 و اوایل سال 1393، نزدیک به 100 هزار دستگاه ماشین آلات کشاورزی در کشور پلاک گذاری شده است.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: در برنامه جامع 12 ساله پیشنهاد شده سالانه حداقل 40 هزار ادوات کشاورزی در بخشهای مختلف باغبانی، دام وطیور، آبزی پروری و شیلات جذب شود.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal